Novou a hvězdnou fanynku získali v neděli florbalisté Chodova. Úvodní buly zápasu s Libercem vhodila špičková česká plavkyně a držitelka čtyř národních rekordů Barbora Seemanová, která navíc o první přestávce vítězného utkání (4:3) potěšila několik desítek fanoušků svou autogramiádou. Florbal je Báře blízký, charitativní projekt na podporu nadace PINK BUBBLE ji oslovil, Chodov plánuje sledovat i dál, dobře se při sledování utkání bavila! Však i rozhovor byl plný smíchu, posuďte sami.

Do středového kruhu doprovodil účastnici LOH 2016, která před rokem přivezla z mládežnické olympiády v Buenos Aires dvě zlaté a jednu bronzovou medaili, prezident Chodova Michal Bauer. "Byla jsem trošku nervózní, nevěděla jsem, jak mám míček vhodit. Pak jsem utekla, myslela jsem si, že se hned začne hrát, tak abych klukům nepřekážela," popsala se smíchem svůj zábavný úprk Seemanová.

Jak se ti na Chodově líbilo?
"Užila jsme si to moc, byla ta pro mě zase další nová zkušenost a příležitost, jak pomoci dobré věci, za kterou jsem hrozně ráda."

A také tak trochu návrat do starých časů, florbal si nějaký čas sama hrála, že?
"Přesně tak, cítila jsem trošku nostalgii. Když jsem byla malá, chodila jsem na florbalové tréninky a dokonce jsem do jednoho utkání i nastoupila. Teď jsem byla zase na zápase po deseti nebo dvanácti letech, což je neuvěřitelný. (smích) Když tady padaly ty góly, byl to pro mě zas adrenalin, stejný, jako když jsem chodila podporovat svého bráchu, což jsem dělala strašně ráda."

Navíc se hrálo pro charitu, růžové dresy půjdou do dražby a za každý vstřelený gól poputují peníze pro nadační fond PINK BUBBLE.
"Přijde mi to jako super nápad a hrozně moc to podporuju. Charita je bezvadná a potřebná věc."

Co vůbec ty a růžová, máš v šatníku něco v této barvě?
"Upřímně asi jen tohle tričko, co mám na sobě." (smích) Kdo mě zná, ví, že mám ráda spíš černou a tmavě modrou, nejsem člověk, který by úplně vyzařoval všema barvama."

Přijde mi, že sis jednu třetinu, kterou si viděla, hodně užila. Budeš Chodov dále sledovat?
"Určitě začnu, neslibuju, že budu na každém zápase, na to mám moc náročný program. (smích) Ale budu, jsem opravdu strašně ráda, že jsme se takto propojili. Mě baví ta hra i jako taková, baví mě sledovat, jak kluci kličkujou a perou se o ten míček. Je tam velký adrenalin, v plavání něco takového moc není, alespoň ne pro člověka, co to sleduje z tribuny."

A co tvoje plány na nejbližší budoucnost?
"Příští týden mě čeká Světový pohár v Berlíně, budou to super a těžké závody, kde bude trošku i světová konkurence, takže se moc těším. A za 14 dní je zase Český pohár v Plzni a pak už budu všechnu přípravu směřovat na prosincové ME."

Navíc se blíží olympiáda v Tokiu, kam si se úspěšně kvalifikovala.
"To je pravda. Prožívám to hodně a úplně jinak, než před čtyřmi lety v Riu de Janeiru, kde jsem taky startovala. Tam byla moje účast hodně nečekaná, bylo mi 16 let, nikdo ode mne žádný velký výsledek neočekával, brala jsem to jako odměnu za skvělý rok, který jsem měla. Teď jsou ambice mnohem vyšší, do Tokia pojedu bojovat."

Na noze máš i vyobrazené olympijské kruhy, přidáš po Tokiu další podobné tetování?
"Určitě ne, jednou to stačilo, plánuju startovat na víc než dvou olympiádách, to by pak vypadalo trošku divně." (smích)


Generální
partner

Partneři
klubu