Muži už mají po sezóně a lvice se připravují na Superfinále, přesto však neměl chodovský fanoušek volný víkend! Juniory čekal víkend plný cestování v rámci semifinále o 3. místo, juniorky hrály rozhodující zápas o finále a dorostenci vyrazili do Ostravy bojovat o republikové medaile.

A začneme právě u dorostenců. Ty čekal play offo víkend v daleké Ostravě a chtěli po letech opět zaútočit na medaili a navázat tak na tým kolem kapitána Daniela Maxy, který to dokázal naposledy. Už ve čtvrtfinále se kluci hodně natrápili. V prvním zápase proti Pardubicím vedli už 6:1, ale nakonec zápas skončil 6:6. Když pak po 1. třetině druhého zápasu prohávali už 0:3, tak to nevypadalo úplně vesele. Nicméně kluci zabojovali a otočili na konečných 7:4, což znamenalo postup do semifinále.

V něm na Chodov čekal Liberec, který ve čtvrtfinále vyřadil v sezóně neporažené Vítkovice a ve svém středu měl hned 3 reprezentanty do 17 let oproti žádnému na straně Chodova. Ve velmi vyrovnaném zápas tahali chodovští kluci za delší konec provazu a vetšinu času vedli. Po dvou třetinách byl sice stav 3:3, ale ve 3. třetině strhli vítězství na stranu Chodova Petr Majer a Jakub Dufek, kteří se podělili o všechny branky v tomto zápase. Liberec už v poslední vteřině pouze snížil a Chodov tak šel do finále!

V něm čekal trediční soupeř v podobě Bohemians. Mnoho hráčů mělo ještě v čerstvé paměti souboje juniorských týmů a o náboj tak nebyla nouze. Po první třetině Chodov vedl, když se dvakrát trefil Petr Majer, ve druhé třetině Bohemka skóre otočila, ale Matěj Jambor před pauzou vyrovnal, takže se čekalo, kdo ve 3. třetině zasadí rozhodující úder. A bohužel to byla Bohemka. I přes velkou snahu se chodovským bojovníkům nepovedlo vyrovnat a tak si na krk pověsili stříbrné medaile.

A pojďme k juniorkám. Ty čekal 3. rozhodující zápas semifinále proti Tatranu. Takřka 150 diváků vytvořilo skvělou atmosféru, ve které mladé lvice zadupaly své soupeřky. Po 1. třetině vedly 2:0 po brankách Havínové a Havlíčkové, na startu 2. třetiny snížil Tatran z nájezdu, ale lvice reagovali čtyřbrankovou salvou, když se trefily Belicová, Chaloupková, Fricová a opět Belicová. Když pak na startu poslední části hry dokončila Belicová hattrick, tak bylo hotovo. Tatran sice ještě dvěma brankami snížil, ale to nemohlo nic změnit na tom, že finále 1. ligy juniorek bude ryze Jihoměstské!

A ještě slovíčko k juniorům. Ty čekal psychicky i fyzicky velmi náročné mezikolo, které je mohlo posunout do boje o bronzové medaile. Pár dní po vypadnutí z emotivní série s Bohemkou však bylo těžké hledat síly. Klukům se to povedlo a ukázali při tom velký morál! V obou zápasech proti Otrokovicím prohrávali, ale oba otočili. Na půdě soupeře vyhráli 10:5, když je táhlo duo Řezáč - Eremiáš, doma pak zvítězili 7:6, když otáčeli z 2:5.

Skvělý mládežnický víkend tak přináší možnos sledovat naše týmy i dál! Juniorky čeká finále proti Tigers, juniory série o bronz proti Black Angels, sledovat budeme také dorostenky a starší žáky. No a samozřejmě je tu Superfinále a v něm naše lvice!