Článek v němž jsme mapovali a sledovali celou akci našich nejmladších - letní soustředění ve Smržovce pro kategorie elévek a přípravky si můžete přečíst zde! A že to opravdu stálo za to a byla to znovu pardání akce potvrzují i mnohé fotky v galerii na našem facebooku. 

Přípravka( Smržovka, 30.7.2019 až 4.8.2019)

Úterý 30.7.

Klubově florbalovější část léta začala a jako první se do akce pustila tradičně naše přípravka! První den letních soustředění je pro naše nejmladší už každoroční pohodovou rutinou. Sraz na Jedenáctce, naložit bus a hurá do Smržovky! Letos nás přivítalo velmi teplé počasí i zde v horách, ale vše jsme zvládli dle plánu. Zabydleli jsme se, a pod vedením kompletního realizačního týmu Dáša - Michal - Šárka jsme se pustili do sportování. I letos máme navíc realizační tým rozšířen o borce z našich elitních kategorií - tentokrát se u našich nejmladších chopili role mentorů elitní dorostenci / junioři Matěj "Mates" Kolář a Jakub "Duffy" Dufek. Odpoledne bylo pestré, rozvičení, atletika, spousta her a první prázdninové florbalové tréninky. Před večeří jsme stihli i osvěžující bazének a večer zakončili první den herním tréninkem. Zítra makáme už od rána, zdravíme do Prahy - mějte se krásně! Jo - a od zítřka nás čeká ještě jedna velká novinka a překvapení - těšte se!

Středa 31.7.

Ráno jsme se probudili do slunného dne, který jsme začali kvalitní snídaní. Dopolední tréninková příprava byla v hale, ve které děti hrály zajímavé nové hry (sanitka, lasery, veverky). Následně byly děti rozlosovány do bodovacích štafet, ve kterých získaly svoje první body do celkového hodnocení. Po herních činnostech jednotlivce následovaly florbalové slalomy a hra 2 na 2 na pohyblivé a barevné branky.

Po návratu z dopoledního tréninku na nás čekala výborná polévka a řízky s bramborem, na které se stála velká přídavková fronta. Na závěr poledního klidu jsme skočili do bazénu a dále se přesunuli do haly na odpolední trénink. Děti si samy vyžádaly opakování některých dopoledních her, které jsme mírně poupravili. Přidali jsme modifikované vybíjené a druhou bodovací soutěž, tentokrát florbalově zaměřenou, po které jsme prověřili rovnováhu dětí na lavičkách. Trénink jsme ukončili na čtyřech malých hřištích rychlou hrou 2 na 2 a 3 na 3. V průběhu tréninku nechyběla ani pestrá vitaminová svačinka.

Děti se vrátily do penzionu provoněného buchtičkami se šodou, o které byl opět velký zájem. Po večeři děti týmově psaly příběhy a básničky z 10 předem zadaných slov.

Večer pokračoval vycházkou na nedaleké hřiště, kde jsme hráli paměťovou a pantomimovou soutěž. Cestou zpět nás děti obohatily vyprávěním nejrůznějších vtipů. Příjemně unaveni jsme ulehli do postýlek, ve kterých čerpáme sílu na zítřejší den.

Čtvrtek 1.8.

Překvapíme vás, ale ráno jsme opět vstali. Děti se pořádně nasnídaly ze slovenských stolů, jak to nazval jeden z hráčů (myšleno švédské stoly) ze kterých zejména koblihy hned zmizely. Vydali jsme se na trénink. Tentokrát se na dopolední přípravě nehrál florbal, ale zejména jiné pohybové aktivity. V tělocvičně si děti užily kotouly a kotouly plavmo, skoky přes kozu, výskoky na švédskou bednu, houpání na kruzích, šplh a za odměnu se sklouzly po lavičce. Venku si děti zahrály fotbal na počet vstřelených gólů, dribling na běžecké dráze a součástí byly i koordinační aktivity.

Při venkovní aktivitě dětem vyhládlo, a tak oběd v čínském stylu mizel před očima z talířů. Po poledním klidu byla velká snaha některých plavců utopit jednoho člena trenérského týmu, ale nakonec se z této situace dokázal zachránit.

Po dokonalém vyplavání v místním slaném bazénu se šlo do haly. Při tréninku bylo zaměřeno na pohyb protihráče a práce s florbalkou, kterou děti zúročily při bodovací hře. Po tomto tréninku byla zasloužená odměna v podobě brumíka a ovoce.

Po večeři se vyrazilo do lesa, ve kterém děti absolvovaly šiškovou dovednostní soutěž a skřítkový kvíz. Cestou děti zafandily na místním fotbalovém hřišti panu majiteli Penzionu Karkulka, který je hráčem Spartaku Smržovka.

Penzion zalehnul a my už taky dopsali. Všechny děti moc pozdravují domů.

Pátek 2.8.

Po noci přichází den a my ho přivítali se sluníčkem.

Po snídani, ve které se stalo velmi oblíbeným doplňkem vánočka s nutellou se přípravka odebrala na halový trénink, který byl o něco dříve než obvykle. Po úvodní míčkové sprše z galerie sportovní haly následovaly hry zaměřené na šikovnost s nafukovacími míči. Dále jsme využili přítomnost trenéra Martina Strnada – specialistu brankaře, který našim nejmenším hráčům předal základní informace pro činnost brankáře. Po krátké instruktáži došlo i na praktické předvedení výstroje a živá ukázka technik chytání. Tyto všechny dovednosti, jak brankařské, tak hráčské si všechny děti vyzkoušely ve hře.

Před obědem jsme vedle naší Červené Karkulky stačili s dětmi nacvičit přípravu na odpolední trénink, který byl částečně spojený se ženským A týmem. A to byla velká paráda!

Po poledním klidu začali přípravy na již zmiňovaný trénink. Trénink byl velmi pestrý a zábavný. Obsahoval společnou rozcvičku, florbalové dovednosti, obíračky o míček, lasery ve smíšených dvojicích. Trénink byl zakončen zápasovou hrou smíšených týmu. Trénink se vydařil, ke spokojenosti všech zúčastněných a děti vedle našich lvic nabrali mnoho zkušeností a zážitků!

Před večerní polévkou a rizotem stihli děti několik temp v bazénu. Po večeři si děti v jídelně společně zahrály několik kvízů a skládaní puzzle. Následoval velmi vzácný volný program pro děti, než se vydali do postýlek.

Zdraví celá Červená Karkulka!

Sobota 3.8.

Zdravíme z předposledního dne našeho společného soustředění. Po snídani, která nás posílila na atletické a gymnastické tréninky, jsme vyrazili směrem na tato sportoviště. Kromě již vyzkoušených cvičení na kruzích, lavičkách, duchnách a koze, jsme dali opičí dráhu s gymnastickým náčiním, poprvé jsme vyzkoušeli holubičky na kladině a skákali jsme do výšky přes atletickou látku. Dobrou vsuvkou bylo protažení na gymnastických míčích. Venku si děti zahrály upravený basketbal, na atletické dráze měly polohové starty, dribling s míčem a zopakovali jsme si abecedu.

Trénink nás tak bavil, že jsme málem nestihli oběd. K obědu jsme měli noky s masovo-sýrovým přelivem (můžeme polemizovat, jestli to byl knedlik nebo nok), na který se stála zatím nejdelší přidávací fronta, která zablokovala vchod k bazénu.

Polední klid měly děti obohacený o zadání přípravy bojového zápasového pokřiku, které se zdárně zhostily. Vzhledem k silné přeháňce, která nám zkomplikovala odchod na trénink, musely děti vytáhnout úplně poslední věc ze dna kufrů, které se říká pláštěnka. Na tréninku již čekal náš klubový fotograf Ota, který se postaral o úvodní rozcvičku formou přeskakování na lavičkách při rovnání formací dětí na fotkách. Po zdárném zvěčnění vašich/našich sportovních nadějí, trénink pokračoval honem na lišky a pohybovým zrcadlem, kterého se ujali Kuba s Matějem (už jen medvídek Vojta chyběl). Zbytek tréninku byl herní. Čtyři týmy, čtyři brankáři a několik fanoušků z řad realizačního týmu ženského A týmu.

Po příchodu z tréninku nás na penzionu čekala oblíbená vitamínová svačinka, při které jsme s dětmi pohovořili. Čas před večeří byl vyplněn předbalením.

Po sekané s kaší měly děti prostor pro vyjádření se k hodnocení celého soustředění. Slavnostní ceremoniál, který vedla vedoucí výpravy Dáša, děti s napětím bavil.

S dnešním dnem jsme se rozloučili ukázkou kompenzačních cviků, na zápraží před chatou Karkulkou.

Soustředění vyvrcholí závěrečným turnajem.

Už se všichni těšíme na setkání u autobusu. <3 (tzn. srdíčko)

Celý realizační tým zdraví D+M+M+Š+J+K.

Neděle 4.8.

První turnus končí - přípravka a elévky se pomalu balí. Dopoledne ještě absolvují poslední trénink. Přibližně v 11 hodin dorazí do Smržovky autobus s našimi elévy a po vykládce / nakládce se vypraví cca ve 12 hod směr Praha. Očekávaný příjezd přípravek a elévek je tedy cca 13.30 hodin k Jedenáctce VS!


Generální
partner

Partneři
klubu