Netradiční období, v němž jsou na programu dokonce obě mistrovství světa elitních kategorií, je zde. Ženský šampionát startuje jako první 27. listopadu. Česká reprezentace po losu patří do skupiny A, ve které postupně narazí na Švýcarsko, Polsko a Lotyšsko. Chodovské zastoupení v ní je více než početné, ve švédské Uppsale se ke stálicím Janě Christianové a Magdaleně Pláškové přidá dokonce pětice nováčků!

Ženská reprezentace prošla v posledním cyklu obměnou, o čemž vypovídá i počet hráček, které ve Švédsku zažijí premiéru. A o koho že jde ze Lvic? Své místo v kádru si zasloužily také Karolína Suchá, Marie Havlíčková, Vanessa Rebecca Keprtová a Elišky Chudá s Trojánkovou.

„Je bomba, že nás jede z Chodova hned sedm. Vždycky je fajn mít kolem sebe lidi, na které je člověk zvyklý,“ myslí si Suchá. Tu nominace zastihla přes e-mail. „Byla jsem zrovna sama doma a když mi napsali, že jedu na MS, tak jsem se štěstím rozbrečela. Je to pro mě splnění florbalového snu,“ přiznává produktivní útočnice.

Celkově Češky odjíždí i s několika bronzovými medailistkami z nedávného juniorského mistrovství. „Výhoda to v pár věcech určitě je. Na nedávném EET jsme dokonce hrály i spolu v jedné lajně,“ popisuje Trojánková. Právě poslední turnaj Euro Floorball Tour se Češkám vyvedl. „Po dlouhé době jsme hrály vyrovnané zápasy s top týmy a vysoká výhra v zápase se Švýcarskem nám ukázala, že jsme na správné cestě. Zároveň si myslím, že se vykrystalizovala sestava,“ uvádí Plášková, která zažila debut na seniorském mistrovství v roce 2017 na Slovensku.

Jaké jsou nejsilnější stránky nynějšího týmu? „Rozložení kádru. Máme tu neskutečně silné a zkušené hračky a na druhé straně nás mladé. Za mě je to úplně super postavené a věřím, že jako tým budeme fungovat skvělé na hřišti i mimo něj,“ tvrdí Chudá. S jejími slovy souhlasí i stálice českého a chodovského brankoviště. „Tým je sice mladý, ale čím zaostává na zkušenostech, tím více je bojovný a na hráčkách vidím velké nadšení a zápal, což bude v nejdůležitějších zápasech klíčové,“ nebojí se Christianová.

Češky jsou aktuálně na finálním soustředění ve španělské Malaze, kam odcestovala i Keprtová, kterou v posledních dnech trápilo zranění ze zápasu v Olomouci. „Vždycky je těžké vracet se po zranění na hřiště, o to více na mezinárodní úrovni. Naštěstí nešlo o nic vážného. Byla jsem a nadále jsem v super péči fyzioterapeutů a budu připravená,“ prohlašuje chodovská univerzálka.

Ve slunné Andalusii reprezentantky pilují poslední detaily a vyhlíží severskou misi. Lehárko na pláži proto nečekejte. „Dolaďujeme snad úplně všechno, od založení hry až po hru v útočném pásmu. Zbývá nám také dostatek času na přípravu standardek a přesilovky,“ potvrzuje Havlíčková.

A v čem se hráčky shodují? Na švédské mistrovství se už moc těší!

PROGRAM ČESKÉ REPUBLIKY NA MS 2021 V UPPSALE:

Sobota 27. listopadu:

19:30 Česko - Švýcarsko

Pondělí 29. listopadu:

19:00 Česko - Polsko

Úterý 30. listopadu:

13:00 Lotyšsko - Česko


Generální
partner

Partneři
klubu