542 fanoušků, kteří v úterý odpoledne zavítali na ženské finále Poháru Českého florbalu, doufalo v drama. Litovat nemuseli, v Karlových Varech se servírovala napínavá podívaná, ještě deset minut před koncem závěrečné třetiny svítil na ukazateli skóre stav 3:3. Pak ale v rozmezí 94 vteřin dvakrát napřáhla Gabriela Žůrkova a vystřelila Chodovu zlaté medaile. Rival Tigers Jižní Město odešel poražen 5:3, byť po dvou třetinách vedl 3:2.

Lvice si tak spravily chuť po loňském pohárovém finále, kde podlehly FBC Ostrava 6:8, a Superfinále, které díky výhře 7:6 v prodloužení ovládly na domácí půdě Vítkovice.

"Jsem neskutečně ráda za celý tým, že se to konečně podařilo prolomit a myslím, že to bylo vidět na radosti po zápase. Doufám, že tahle správná vítězná euforie nás bude provázet dále," podělila se o dojmy Žůrková.

Tigers se oklepaly z předvánoční extraligové rychty 5:16 a v karlovarské hale míčových sportů byly více než vyrovnaným soupeřem. Finále se hrálo dle letošních pohárových obyčejů 3x15 minut.

"Zápas to byl neskutečně těžký, a to hlavně po psychické stránce. Všechni víme, že se nám v posledních klíčových zápasech lepila smůla na paty, to zůstává v hlavách dlouho. Další těžký faktor byl zkrácený čas. Nicméně přes všechny tyto vlivy jsme si pro vítězství došli jako tým a zaslouženě jsme vybojovali zlatou medaili," myslí si Žůrková a vyzdvihla i organizátory.

"Kulisa více než 500 fanoušků byla více než důstojná. Celkově se mi líbila celá organizace a prostor haly. Organizátorům patří velké díky. Diváci byli skvělí a bylo jedno, který tým měl větší kotel. Ta atmosféra oba týmy hnala a finále mělo správný náboj i díky tomu."

A jak si autorka dvou tref včetně té vítězné užila oslavu pohárového triumfu? "Oslavy jsou vždy skvělé. Ta úleva a radost se někde musí dostat ven a myslím, že celý tým se toho ujal na jedničku. (smích) Oslava probíhala delší dobu na hale, kde jsme díky tomu viděly i mužské finále a dále se pokračovala na nekonečné cestě autobusem, nechybělo samozřejmě ani zpívaní. A zda se pokračovalo i po návratu do Prahy? Dorazili jsme až kolem druhé hodiny ráno, takže si ani netroufám odhadovat. (smích)"

Zisk zlatých medailí si samozřejmě nenechal ujít ani klubový prezident Michal Bauer. "Prohry ve finálových zápasech nejsou nikdy příjemné, ale někdo prohrát musí. Rozhodně bych předchozí stříbra z Poháru nebo Extraligy nenazýval krachem. Sebevědomí logicky roste s každým vyhraným zápasem a trofejí. Potud tedy samozřejmě dobré! Vítězství bych nenazýval zásadním, budou následovat i další zápasy a věřím, že i finále. Určitě je ale skvělé, že to holky zlomily a ukázaly všem, že vyhrávat finále umí. Z klubového hlediska je po loňské sezoně bez zlata zisk velké trofeje také důležitý. Přeci jen se u nás hraje ročně jen o čtyři významné poháry a není tolik klubů, které vůbec nějaký ve sbírce mají. Takže si ho se vší pokorou považujeme!"

A jak se prvnímu muži Chodova líbila hra druhé výkladní klubové skříně? "Herní projev je zajímavý termín, výsledky se ale považují víc. Ale ať se nevyhnu odpovědi: naše holky hrají po celou sezonu atraktivní ofenzivní florbal, s velkým pohybem, dávají neuvěřitelné množství gólů a tedy mají určitě víc než dobrý herní projev. V tomto období se ale tým podle mého názoru nenachází v nejlepší formě. Fyzická fáze, zranění a nemoci, takže určitě umíme hrát i lépe. Navíc i pár dalších věcí hrálo proti nám - z různých důvodů soupeř extrémně motivovaný dosáhnout vítězství, Tigers zahrály opravdu výborně, podivná stopáž 3x15 minut, která nahrává týmům s užším kádrem nebo slabší fyzickou připraveností, dále pak velké množství našich neproměněných šancí v první třetině a z toho pak vyplývající ne zcela kontrolovaný průběh zápasu. O to víc chci ocenit obrat ve třetí třetině, velkou útočnou sílu, krásné góly a z mého pohledu nakonec zcela zasloužené vítězství."


Generální
partner

Partneři
klubu