Jako v pohádce se může cítit v těchto dnech Tom Ondrušek. V neděli před naplněnou O2 Arenou rozhodl Superfinále proti Vítkovicím a vystřelil tak Chodovu první titul v historii a dnes všechny tři strany, tedy Tom, Chodov i Warberg, definitivně potvrdily jeho přestup do Warbergu, který hraje nejvyšší švédskou soutěž.

Brněnský rodák přestoupil do Chodova z Tatranu před sezónou 2013/14 a za tři sezóny na Chodově se skutečně činil. V základní části odehrál 66 zápasů a zaznamenal 165 bodů (95+70), v play off pak přidal dalších 24 zápasů a 40 bodů (21+19).

Nyní tedy český reprezentant vyzkouší první zahraniční angažmá a oblékne dres jednoho z nejúspěšnějších klubů florbalové historie, který však v uplynulé sezóně nehrál play off a rozhodně to bude chtít příští rok změnit a Tom by měl být jedním z hlavních tahounů.

„Asi jsem si nemohl přát lepší chvilku pro odchod do zahraničí. Chodov do mě vložil naděje, věřil mi a doufal, že pomohu k titulu. Po dvou letech se to povedlo, jsme strašně šťastní. Teď ale chci zkusit florbalovou NHL a posunout se dál. Děkuji moc všem a doufám, že Chodov bude dál velet Superlize,“ říká ke svému přesunu do Švédska Tom Ondrušek.

Hlavní trenér David Podhráský ke ztrátě jednoho z klíčových hráčů říká: „Tomovi moc děkuji za práci, kterou tu odvedl, a za všechny přeju hodně štěstí v další florbalové etapě. Není to jen o gólech a bodech, ale Tom neskutečně toužil po úspěchu a byl jedním z hlavních hnacích motorů našeho pokroku. Jednání byla velice korektní a Tom bude mít na Chodově vždy dveře otevřené, ať se rozhodne svou švédskou misi ukončit. Jeho odchod bude samozřejmě obrovským oslabením, ale to už nás potkalo několikrát a určitě si poradíme.“

Své slovo přidává i prezident klubu Michal Bauer: "Tom má zálusk na zahraniční (ideálně švédskou) misi delší dobu a již v létě 2015 jsme se domluvili, že pokud mu sezóna vyjde a potká zajímavou nabídku ze SSL, půjde jí naproti. V průběhu zimy se taková nabídka objevila, Tom mne o ní informoval a následně jsme s Warbergem vstoupili do jednání. Detaily ještě ladíme, ale stejně jako v případě Matese (Jendrišáka) nebo Ondry (Mikeše) rozhodně nechci našim špičkovým hráčům bránit v možnosti zahrát si nejlepší ligu světa. Se švédským klubem díky tomuto transferu navazujeme spolupráci a jsem přesvědčen, že se k nám Tom na Chodov vrátí ještě silnější! Tom u nás odehrál skvělé sezóny, jeho branky a body budeme nesnadno nahrazovat, ale jisté varianty už máme připravené. Sezóna skončila teprve včera, takže je zatím na dolaďování kádru dost času. Tom by měl v novém týmu mít pevně danou pozici a já mu přeji hodně štěstí a také to, aby se Warbergu podařilo sestavit silný tým a postoupit do play-off."

Tom Ondrušek tak ve Švédsku doplní kvarteto bývalých chodovských hráčů, kteří nastupují ve dvou nejvyšších švédských soutěžích. Matej Jendrišák, Ondřej Mikeš, Adam Štegl a Jan Binder se tak mohou těšit na dalšího kumpána.


Generální
partner

Partneři
klubu