Tak na svůj 300. zápas v základní části nejvyšší české soutěže určitě Michal Kotlas nezapomene. S kapitánskou páskou na ruce byl aktérem zápasu, který nabídl 21 branek, fantastickou koncovku Chodova a především pak dvoubodové vítězství jeho týmu.

Ale popořadě. Začátek zápasu určitě neodpovídal představám hostujících trenérů. Chodov byl u všech míčků pozdě a brzy musel dotahovat náskok Brna. To dostal do vedení již po 102 vteřinách Krajcigr. Chodov reagoval za 25 vteřin z hole Ondruška, ale již v čase 7:48 vedli domácí od 3 branky, když se trefili postupně Žižka, Ondráček a Jiří Koutný. Poté se hra trochu uklidnila a v 16. minutě přišlo snížení z hole Miloše Tyla. Jenže do konce třetiny ještě přišly dvě pohromy. Nejprve Krajcigr využil prostoru, který mu dala obrana Chodova a poté musel Patrik Dóža zatáhnout za záchranou brzdu a byl vyloučen.

Do bruhé části nastoupil Chodov se změněnou sestavou a Honzou Barákem v bráně. Je třeba podotknout, že Dan Mück byl v gólových situacích nevinně a může pouze spílat liknavé obraně. První dvě minuty druhé části strávil Chodov v oslabení a to se mu podařilo ubránit. V čase 24:45 tak mohl snížit exbrňenský Marin Koutný na 5:3. Jenže místo dotažení skóre přišly další branky Brna. Nejprve z hole Coufala a následně se při vyloučení Bouši Kadlec. Stav 7:3 už vypadal hrozivě, ale naštěstí se Chodov může v poslední době spolehnout na přesilové hry. Krásnou kombinaci celé pětky zakončil Martin Koutný a v polovině zápasu byl stav 7:4 pro domácí. A přestřelka pokračovala. O další snížení se postaral Tom Ondrušek , navíc chvíli na to dostal Chodov výhodu přesilové hry. Jenže přišla studená sprcha. Coufal vzal míček a v klidu si ho dovezl až do pozice, ze které zvýšil na 8:5. Branka v při vlastní přesilové hře však hráče příliš nepoznamenala, protože už za 14 vteřin tu samou přesilovku využil Patrik Dóža a stanovil skóre po dvou třetinách na 8:6.

Ve třetí části hry pak drama vrcholilo. Přesně po dvou minutích snížil na rozdíl jediné branky Michal Strachta a Chodov byl jednoznačně na koni. Jenže přišly další chyby a hned dvojitý trest. Nejprve se trefil Jiří Koutný, následně sice Chodov ustál oslabení, ale chvilku po něm inkasoval podesáté z hole Krajcigra. Tuto branku však nevhodně oslavil Ondráček a byl potrestán za nesportovní chování. Přesilovka trvala pouze 24 vteřin a Tom Ondrušek zkompletoval hattrick. V čase 55:41 fauloval Jiří Koutný a Chodov měl další přesilovku. Poprvé v zápase však zůstala nevyužita a v čase 58:14 si tak bral trenér Podhráský oddechový čas a začal spřádat plány, jak zlikvidovat dvoubrankovou ztrátu. A podařilo se! V čase 59:29 se počtvrté trefil Tom Ondrušek a pouhé 3 vteřiny před koncem vyrovnal skóre na neuvěřitelných 10:10 Patrik Dóža!

Před prodloužením musely oba týmy zkrotit své emoce, neboť se hrálo o důležitý bod navíc. A i ten nakonec putoval na Jižní Město, když počtvrté v zápase zafungovala souhra dua Ondrušek - Dóža a na jejím konci byl exbrňenský střelec, který tak zakončil své galapředstavení, ve kterém zaznamenal 5 branek a celkem 7 bodů.

Chodov si tak po neuvěřitelném průběhu připsal 2 body a v čele tabulky se dotáhl právě na Brno. Další zápas čeká na tým z Jižního Města již v úterý, kdy bude v Náchodě hostit Pardubice s Martinem Zozulákem v čele.


Generální
partner

Partneři
klubu