V našich článcích se z drtivé většiny věnujeme pouze pohybům v kádrech elitních týmů. Letos chceme zavést novou tradici a podívat se i na několik zajímavých přestupů do našich mládežnických týmů a také jeden krátkodobý export do Finska. Zároveň vám v průběhu sezony přineseme sérii rozhovorů s našimi nadějemi pro budoucnost.

Dorostenecká kategorie se dlouhodobě ukazuje jako ideální čas pro příchody hráčů a hráček. Důvod je jednoduchý. V tomto věku mají hráči a hráčky před sebou minimálně 3 roky mládežnického florbalu, během kterých mohou nasát klubovou kulturu a získat si silnou pozici pro přechod do elitního týmu. Zároveň mají většinou za sebou základní školu a tak se dá transfer případně spojit i s přechodem na vyšší stupeň vzdělávání.

Před letošní sezónou posílila naše dorostenecké, potažmo juniorské, týmy tři velmi zajímavá jména, která spojuje rok narození 2006 i velká touha uspět.

Ze Znojma se na Chodov přesunula útočnice Lucie Baldreichová. Ta se poprvé v chodovském dresu představila na Prague Games, kde v 5 zápasech zaznamenala 7 bodů (4+3) a především si definitivně potvrdila rozhodnutí přesunout se do Prahy a konkrétně na Chodov. Sama ke svému přesunu říká: „Chodov se mi celkově líbil už od začátku jak hrou, tak kolektivem a neustálou motivací se zlepšovat, proto to byla jasná volba.“ Lucka se zařadila po bok dalších ofenzivních es ročníku 2006 jako jsou Nikola Skoková či Eva Křtěnová. Přestupem na Jižní Město pro Lucku vše teprve začíná a její ambice nejsou malé: Chci se stále zlepšovat a mým aktuálním cílem je dostat se do juniorské reprezentace.“ Ročník 2006 bude mít MS až v roce 2024, ale proč se nezkusit dostat už do cyklu 2022, který čeká MS na Novém Zélandu. Rodačka z Jižní Moravy je zajímavým mládežnickým talentem a mohla by navázat na úspěšné Znojemské předchůdce (Ondřej Mikeš či Vojta Procházka), kteří s Chodovem spojili nejúspěšnější fáze svých kariér.

Další, na koho si posvítíme, je drobný univerzál Matyáš Borek, který na Chodov přestoupil z pražských Panthers. Na hřišti ho nepřehlédnete kvůli bujné kštici, ale především vás oslní svým přehledem ve hře a nebojácností. V průběhu léta si „Frodo“, jak se mu přezdívá, mohl vybírat z velkého množství nabídek, ale nakonec zvolil Chodov. „Po dlouhém rozhodování jsem se nakonec rozhodl pro Chodov, protože tu dostanu velký prostor v juniorské kategorii a také díky možnosti hrát v budoucnu Superligu.“ Jeho slova se potvrdila již během kvalifikace juniorské soutěže, kde patřil k důležitým hráčům. Také pro něj florbalová cesta teprve začíná a cíle rozhodně nemá malé. „Cílem pro tuto sezónu je s Chodovem vyhrát titul v celostátní soutěži juniorů a pohybovat se v mládežnických reprezentacích, v příštích letech bych si chtěl zahrát zmiňovanou Superligu a byl součástí reprezentace U19.“

Třetím jménem je Adam Sláma. Odchovance Milevska na hřišti také rozhodně nepřehlédnete. Jeho mohutná postava mezi vrstevníky vyniká a stejně tak i jeho tréninkové nasazení a píle. Dostal jsem od Chodova první příležitost zahrát si v jejich dresu na zahraničním turnaji Jalas Cup 2019 ve Falunu, následně pak na loňském Rookie Campu 2020 mi Dejv nabídl možnost tréninků s chodovským dorostem,“ popisuje svou cestu do chodovského dresu jihočeský rodák. I on má před sebou jasné cíle: „Momentálně je mým hlavním cílem stát se platným členem základní sestavy chodovské juniorky a samozřejmě následně co nejdříve, jakmile to bude možné, "nakouknout" do mužského týmu Chodova a zahrát si Superligu.“

Matyáš Borek a Adam Sláma mají rozhodně ambice působit v chodovské juniorce. Tam by pravděpodobně působil i Ondřej Zlesák. Ten však pro první část sezóny zvolil přesun do Finska, kde působí v týmu Esport Oilers. Jak celá myšlenka vznikla? „Už delší dobu jsem koketoval s myšlenkou zahraniční florbalové zkušenosti a vlastně už 3 roky zpátky se to podílelo i na výběru střední školy. Finsko v posledních letech udává florbalový trend, a proto jsem se tedy rozhodl oslovit finský celek Esport Oilers. Prvotní impulz přišel z mojí strany a za velké podpory rodiny hlavně mamky a taťky, Lukyho Netrefy, se kterým jsem měl spoustu individuálních tréninků a debat o zahraničí, kamarádů a spoluhráčů jsem se sem nakonec dostal. Díky patří také klubu, který mi tuto příležitost umožnil.“ Podzimní část sezóny tedy univerzál ročníku 2004 stráví ve Finsku, ale v roce 2022 už ho opět uvidíme v chodovském dresu. Po Ondrově návratu samozřejmě přineseme rozhovor, který přiblíží jeho fungování na finské misi.


Generální
partner

Partneři
klubu