Poslední utkání roku 2021 přinesla pro Lvice dva velice vyrovnané duely s pražskými rivaly, v nichž si připsaly výhru i překvapivou prohru. Nejprve si v semifinále Poháru poradily fotbalovým skóre 1:0 s Tatranem, čímž si zajistily účast v dalším souboji o zlatou medaili. Finále s tradičním soupeřem – Vítkovicemi – bude hostit 18. ledna Chomutov. Následoval extraligový duel, ve kterém chodovské hráčky nevyzrály na Bohemians. Kamenem úrazu se stala (ne)efektivita v zakončení.

Chodov opět nebude chybět v dalším finále, o čemž rozhodl souboj se střešovickým Tatranem mezi 4 nejlepšími týmy pavouka. Utkání na Jižním Městě, které se hrálo pohárovým systémem pouze 3 x 15 minut, zabrnkalo na nervy nejspíš všem. Obě gólmanky se totiž činily a dlouho byly nepřekonatelné. „Byl to opravdu jeden z napínavých zápasů. Chvílemi jsme měly málo střel, v jiných pasážích dost, ale bohužel létaly buď mimo bránu, nebo do gólmanky,“popisuje vývoj útočnice Ivana Vachovcová.

Stav 0:0 rozsekla až ve třetí části univerzálka Vanessa Rebecca Keprtová. A to v čase 43:20! Do konce základní hrací doby tedy zbývaly ani ne dvě minuty a Lvice si již jednobrankový náskok pohlídaly. Tatranu nemohlo ani odvolání brankářky a hra v šesti. V hale propukla chodovská radost. „Na finále se neskutečně těšíme. Už při Superfinále 2021 nám k zisku zlata chybělo malinko. Ukázaly jsme, že na ně máme a můžeme je porazit,“ věří devatenáctiletá Vachovcová.

V extraligovém střetnutí s Bohemians pár dní poté přišla studená sprcha. Zatímco předešlé vzájemné klání na začátku října skončilo jednoznačně 8:0, tentokrát se Lvice trápily. Hlavní problém? Neefektivita, o čemž svědčí 57 střeleckých pokusů… „Ze začátku jsme na ně vlítly a vedly 2:0. Celý zápas mohl být náš. Bohužel jsme dělaly chyby, které nám hru dost ztížily. Nechávaly jsme jim zbytečně moc prostoru ke střelbě a dorážkám. Nebyly jsme to my,“myslí si hráčka s číslem 14 na dresu.

Klokanky převzaly otěže zápasu a na domácí palubovce v Dolních Břežanech si budovaly náskok. Chodovským ženám se naštěstí podařilo dvěma brankami v 58. minutě alespoň vyrovnat a utkání dospělo až do nájezdů. V nich se ani jednou Lvice radovat nemohly a dva body tak zůstaly zelenobílým.

Chodovu patří v tabulce stále druhé místo, ale už jen s jednobodovým náskokem na ostravské FBC. Vánoční přestávka však není dlouhá, vstupní zápas roku 2022 je na programu už 2. ledna doma proti Olomouci. A jaké má Vachovcová nejen novoroční přání? „Přeji si, abychom vyhrávaly alespoň jako do teď, a hlavně abychom byly zdravé, bez jakéhokoliv zranění!“