Ještě než odstartuje večerní 5. semifinále mezi muži Chodova a Vítkovic (čtvrtek 6.4. od 18:15, SH Jižní Město), tak máme pro chodovské fanoušky další skvělou zprávu. Modrobílý dres opět oblékne střelec zlatého gólu ze Superfinále 2016 Tom Ondrušek! Ten uplynulou sezónu strávil ve švédské SSL, kde bojoval i bodoval v dresu Warbergu.

Brněnský rodák, který na Chodov přišel přes sezónou 2013/14 z Tatranu, se v loňské sezóně zapsal zlatým písmem do historie našeho klubu, když vstřelil v Superfinále rozhodující branku a zajistil tak Chodovu premiérový titul. V té době se již vědělo, že další sezónu stráví v dresu legendárního Warbergu v nejlepší lize světa. Z české ligy odcházel s vizitkou 287 bodů (174+113) v 137 zápasech základní části a 79 bodů (40+39) v 56 zápasech play off a ani ve florbalové NHL nezklamal. Ve 31 zápasech zaznamenal 21 bodů (10+11) a bylo by to určitě více, kdyby Warberg neprožíval svou nejhorší sezónu v historii. Neúspěchy odnesli nejen trenéři, ale také český střelec, který ještě v prosinci odehrál ve vynikající formě Mistrovství světa, pak ale už ve druhé části sezóny nedostával tolik příležitostí.

I to je jeden z důvodů, proč se útočník s číslem 25 rozhodl vrátit do známého prostředí. "Krásný semifinálový den! Jsem nadšený, že se můžu vrátit zpět na Chodov, kde se vytvořil tým a parta, která táhne za jeden provaz. Navíc posily, které se na nadcházející sezónu podařilo podepsat, jsou zárukou kvalitní přípravy na zápasy a na domácí MS. Zároveň budu pracovat i pro klub, využiji svoje vzdělání a myšlenky. Přál bych si, aby FLORBAL CHODOV byl v Praze značkou a aby každé dítě, které chce sportovat strávilo mládí na Chodově. Večer přeju klukům hodně štěstí a natřískaný Jižňák," uzavírá s úsměvem reprezentační útočník.

Návrat muže, který v dresu Chodova zaznamenal 165 bodů (95+70) v 66 zápasech samozřejmě kvituje i hlavní trenér chodovských mužů David Podhráský. „Je to pro nás další skvělá zpráva. Vrací se nám špičkový hráč, který má za sebou zkušenost z nejlepší ligy světa. Tom je navíc znám svým profesionálním přístupem, to nejlepší požaduje od sebe i od ostatních a byl jedním z tvůrců atmosféry, která přinesla titul a ze které těžíme i letos.“

A pohled prezidenta klubu Michala Bauera? „Tomovy střelecké a herní kvality známe, není třeba mnoha slov. Tom navíc za poslední roky u nás i ve Švédsku dozrál, ví, co chce a tvrdě na sobě pracuje. Mám radost, že se naši skvělí hráči vrací domů na CHODOV, je to potvrzení, že jdeme správnou cestou. Atraktivní útočný florbal hrajeme i letos, ale složení týmu pro novou sezónu přinese našim fanouškům ještě lepší útočnou podívanou, našim trenérům vyšší variabilitu řešení sestavy, samotným hráčům před pražským MS kvalitnější tréninkový proces a našim soupeřům pak nějaké ty vrásky navíc! A je otázkou, zda Tom je už poslední posilou nebo ještě ne?"


Generální
partner

Partneři
klubu