Mladá, úspěšná, stydlivá. A se srdcem na správném místě! Sobotní super zápas Extraligy žen mezi Chodovem a Vítkovicemi si nenechala ujít špičková česká krasobruslařka Anna Dušková. Dle říjnové růžové tradice PINK BUBBLE vhodila úvodní vhazování, uvelebila se na tribuně a sledovala střelecké soužení domácího týmu. Lvice v repríze posledních dvou Superfinále padly jasně 2:7.

"Myslím si, že sportovci se musí věnovat charitě! Tím, že jsou populární, můžou myšlenku pomáhat dostat k širší veřejnosti, ke svým fanouškům. Pro mě osobně je charita hodně důležitá a strašně ráda jsem přiložila ruku k dílu," vyznala se ze své motivace navštívit charitativní utkání juniorská mistryně světa z roku 2016.

"Růžová barva mě taky moc baví, je taková holčičí, takže i dresy se mi moc líbily," dodala Dušková.

S florbalem měla do sobotního podvečeru spíše okrajové zkušenosti. "Na florbale jsem byla poprvé, ale hrála jsem ho samozřejmě na střední škole, na Gymnáziu Přípotoční, i když v našem podání bych tomu florbal určitě neříkala. (smích) Je to zajímavý sport, ale bohužel mu moc nerozumím. Ale obdivuju všechny, kteří ho dělají, protože věnovat se jakémukoliv sportu a být v něm dobrý je umění."

Sympatická krasobruslařka v říjnu nastoupila do prváku na 1. lékařskou fakultu UK v Praze. Plány má odvážné, jako jedna z mála sportovkyň chce zvládnout jak studium prestižní vysoké školy, tak vrcholový sport.

"Zatím bych řekla, že to docela jde, všechny průběžné testy jsem zvládla. Ale něco mi napovídá, že to postupem času bude už jen horší. (smích) Od 4. listopadu nám začínají pitvy a já zrovna odjíždím na závody, takže to bude zajímavý."

19letá krasobruslařka má vůbec za sebou náročné období. Absolvovala dva těžké operační zákroky přetržených vazů v koleni a navíc měnila tanečního partnera. Úspěšná dvojice, kterou tvořila s Janem Bidařem, se kterým obsadila na posledním MS senzační 11. místo ve sportovních dvojicích, se rozpadla. Aktuálně bruslí s Radkem Jakubkou.

"S Radkem si rozumíme dobře, ale určitě je na čem pracovat. Je to hodně o společně stráveném času na ledě a tréninku. Čím více spolu bruslařští partneři jsou, čím déle spolu bruslí, tak tím je to lepší."

A jaké má rodačka z Nymburka sportovní ambice? "Můj cíl bude zůstat hlavně nezraněná a samozřejmě mě také moc motivují olympijské hry v Pekingu. Zkušenost s nimi mám už z Pchjongčchangu, kde jsme s Honzou Bidařem skončili čtrnáctí, to byla krásná a nezapomenutelná zkušenost. Ráda bych něco takového prožila znovu."

Tak držíme palce, Aničko, a děkujeme za návštěvu! 

7.kolo, sobota 26.10.2019, 19:00
2:7
(0:2, 1:3, 1:2)
 

branky: 34. Gabriela Žůrková, 49. Magdaléna Plášková - 8. Lucie Cholinská, 19. Ivana Šupáková, 23. Eliška Planková, 28. Magdaléna Plášková, 39. Denisa Ferenčíková, 46. Michaela Kubečková, 49. Barbora Husková
rozhodčí: David Kytler - Vojtěch Typl
vyloučení: 2:3; využití: 1:1
diváků: 161
zásahy brankářů: Jana Christianová 15 - Nikola Příleská 24

Generální
partner

Partneři
klubu