V posledním zápase základní části letošní sezony se Lvice utkaly s FBS Olomouc, tedy až s 10. týmem tabulky. Poslední vzájemné střetnutí také skončilo jasnou výhrou chodovských žen 18:2. O motivaci však nebyla nouze, Lvice se chtěly dostat do herní pohody před play-off a rovněž si upevnit druhé místo v tabulce, kde by v případě skončila Ostrava.

Od začátku bylo vidět, že se potkaly dva týmy z opačných pólů tabulky. Lvice zcela hru kontrovaly, hostující hráčky jen příležitostně zahrozily po nedůrazech v chodovské obraně. První branka přišla hned v prvním střídání, když se po 34 vteřinách hry prosadila Martina Řepková. Jenže jednobrankový rozdíl se i přes viditelnou snahu neměnil. Druhá trefa přišla až v posledních vteřinách a tentokrát ji měla na svědomí kapitánka Jana Vávrová, která přesnou střelou zvýšila na 2:0 a s tímto rozdílem první třetina skončila.

Prostřední dvacetiminutovka měla podobný průběh, s jedním rozdílem v počtu branek. Lvice začaly lépe mířit a gólová radost se dostavila hned v 6 případech. Nejdříve skórovala Kristina Belicová, minutu poté znovu Martina Řepková a Jana Vávrová. Na ně navázaly další trefy z hokejek Terezy Hanzlíkové, Anet Jarolímové a opět Jany Vávrové, která tak zkompletovala hattrick. Vedení 8:0 už se zdálo být víc než jednoznačné, olomouckým hráčkám se ani v této části překonat Hanu Ranochovou v chodovském brankovišti nepodařilo, v jednom případě pomohla tyčka.

Třetí třetina se velmi podobala té předešlé. Lvice i přes vedení nepolevovaly a na soupeřky čekal další příděl 6 branek. Mezi střelkyně se nejdříve zapsala i Adéla Jůzová a chvíli po ní potřetí v zápase skórovala Martina Řepková. Tatáž hráčka měla poté příležitost proměnit trestné střílení, ale na poslední chvíli dokázala kličku Řepkové hostující brankářka zastavit. Na další branku však fanoušci nemuseli dlouho čekat, hned o minutu později zamířila přesně Gabriela Žůrková. A ani to tedy nebylo od Lvic vše. V poslední desetiminutovce se prosadila výstavní střelou Karolína Suchá a následně z dorážky dopravila míček za brankovou čáru i Hana Chaloupková. Pomyslnou třešničku na dort přidala Martina Řepková v posledních vteřinách, jednalo se už o její čtvrtý zásah a utkání tedy skončilo 14:0.

Lvice si tak pojistily druhou příčku po základní části a v poslední prověrce před play-off si připsaly vysoké vítězství. Je nutné zmínit velmi dobrý výkon Hany Ranochové v brance, která udržela nulu. Trenér Lukáš Procházka byl s výkonem vcelku spokojený, když bral v potaz poslední náročné tréninky: „Máme za sebou tréninkově náročnější týden a hlavně v začátku zápasu to bylo znát. Postupně se ale holky alespoň částečně rozběhaly a postupem času šel náš výkon nahoru.“ Nejlepší chodovskou hráčkou byla vyhlášena obránkyně Adéla Jůzová.

22.kolo, neděle 1.3.2020, 14:00
14:0
(2:0, 6:0, 6:0)

branky: 1. Martina Řepková, 20. Jana Vávrová, 22. Kristína Belicová, 27. Martina Řepková, 31. Jana Vávrová, 33. Tereza Hanzlíková, 34. Jana Vávrová, 35. Anet Jarolímová, 42. Adéla Jůzová, 47. Martina Řepková, 49. Gabriela Žůrková, 54. Karolína Suchá, 56. Hana Chaloupková, 60. Martina Řepková
rozhodčí: Tomáš Kostinek - Martin Reichelt
vyloučení: 0:0; využití: 0:0