Poslední utkání před dlouhou reprezentační pauzou muži zvládli. Po páteční prohře na půdě Vítkovic si spravili chuť na hřišti střešovického Tatranu, kde zvítezili 7:3. Upevnili si tak pozici v nejlepší čtyřce, kam se snažil dotlačit Tatran i Liberec.

Do tradičního derby vstoupil lépe Chodov, když v přesilové hře využil nabídku Pražana Marek Matejčík. Tatran odpověděl taktéž v přesilovce, když se trefil kapitán domácích Filip Ullman. Ve druhé třetině dlouho tahal za delší konec provazu Tatran a na skóre se to promítlo po trefě Komárka, jenže pak Chodov přepnul na vyšší rychlostní stupeň a kapitán Ondřej Mikeš a čerstvý otec Tom Ondrušek otočili výsledek. Po druhé třetině se tak šlo do šaten za stavu 3:2 pro Chodov.

Třetí část hry dlouho ždánou branku nenabídla, ale Chodov měl více ze hry a tuto převahu také nakonec potvrdil. V 54. minutě Ondrušek nachytal Rebra na švestkách a zřejmě zlomil celý zápas. Za necelou minutu pak parádní asistencí vybídl Marka Vávru a ten se nemýlil. Po této brance uběhlo jen 12 vteřin a Chodov se radoval znovu. Po ose Vošta - Matejčík se míček dostal ke Krbcovi a ten se nemýlil! Poslední chodovský úder si pak připravil opět Tom Ondrušek, který tak narození dcery oslavil hattrickem. Úplně poslední slovo si vzal 5 vteřin před koncem domácí Langer, ale pouze zkorigoval na 7:3.

Chodov se tak s první částí sezóny rozloučil výhrou a nyní se bez tří reprezentantů bude chystat na těžký čtyřboj, který ho čeká po skončení MS.

14.kolo, neděle 18.11.2018
3:7
(1:1, 1:2, 1:4)

branky: 16. Filip Ullmann, 23. Mikuláš Komárek, 60. Filip Langer - 9. Marek Matejčík, 34. Ondřej Mikeš, 37. Tom Ondrušek, 54. Tom Ondrušek, 55. Marek Vávra, 55. Mikuláš Krbec, 57. Tom Ondrušek
rozhodčí: Martin Valenta - Michal Žďárský
vyloučení: 1:1; využití: 1:1