Víkend v podání obránce mužského "áčka" Dana Kašovského? V sobotu návštěva kina a zhlédnutí filmu Joker, v neděli vejce Benedikt k brunchi a o pár hodin později vítězný gól v dramatu proti České Lípě. Pohoda, tak jak to má rodák z Ostravy rád. V rozhovoru flegmatický chodovský zadák hovořil krom vítězné rány také o výtkách od trenéra Podhráského i faktu, že coby dřívější stálice základní sestavy vysedává na střídačce.

Muži Chodova prožili v neděli výživný zápas, buly vhodil komentátor ČT sport Michal Dusík, utkání pořádali mladší žáci pod taktovkou Jiřího Petra, do charitativního projektu s PINK BUBBLE se přidal i soupeř z České Lípy, který po utkání odevzdal do kasičky prostřednictvím kapitána Štěpána Slaného dva tisíce.

A slovy klasika: nejdůležitější jsou body! Ty nakonec zůstaly v kompletním počtu díky výhře 5:3 na Chodově, „áčko“ po prohře ve Vítkovicích znovu najelo na vítěznou vlnu. A děkovat mohlo zejména "náhradníkovi" Danu Kašovskému.

Neprožil si úplně marný víkend, souhlasíš?
"Tak určitě! (smích) Těch teplých dní už moc nebude, tak jsme chtěli využít toho, že má přítelkyně Eliška volný víkend a udělat si to hezký."

Gratuluji, ale pojďme k florbalu. Jak si viděl svůj gól na 4:3?
"Já nemám moc ránu, takže mi nezbývá nic jiného, než pořádně mířit. Hlavně netrefit blok, ať není brejk, to je moje pravidlo. Vyšlo to pěkně, na zadní tyč."

Do zápasu si přišel ve třetí třetině za stavu 1:3. Ale adaptace proběhla rychle, že?
"Samotné naskočení do zápasu mi problém nedělá, věřím si. Nejsem typ, který si potřebuje pár střídání osahat balón. Nicméně bych radši hrál od začátku, to je jasné."

Trenér Podhráský žehral v minulém týdnu na tvou slabší kondiční připravenost, nakopla tě jeho slova? Hned další den si na sedmou hodinu ranní naklusal do fitka.
"Že potřebuju přidat, to vím. Ale neřekl bych, že mě tohle vyjádření motivovalo."

Je těžké chodit na utkání a vědět, že v základních třech pětkách nefiguruješ?
"Vyloženě mě to nebaví, ale nejsem typ člověka, co bude uraženej a nepříjemnej na ostatní. Jsem rád, že se mi ten kousek zápasu povedl, a snad tréňa viděl, že patřím na hřiště.“

Florbal se vyvíjí, zrychluje. Cítíš, že geniální florbalové myšlení, které máš, ne vždycky stačí?
"Neřekl bych geniální, ale děkuju! (smích) Určitě ano, máš pravdu, florbal je úplně o něčem jiném, než byl před třeba deseti lety. Nám i mně nezbývá nic jiného, než se tomu přizpůsobit."

Coby pracujícímu člověku ti vyhovuje, že Chodov pomenšil čtyři společné tréninky v týdnu na tři?
"Tréninky jsou sice tři, ale v úplně jiném tempu, než bývalo. Klidně bych si ale dokázal představit, že si v pondělí přidáme nějaký pohodový trénink, kompenzace, fotbálek nebo jen rozhodíme hole a budeme hrát. (smích)“

Co říkáš na růžové dresy a celý říjnový projekt podpory nadačního fondu PINK BUBBLE?
"Skvělá myšlenka a nádherné dresy. Asi si pak sám ten svůj vydražím zpátky. (smích) Škoda jen, že se nám trochu zadrhl brankostroj, ale na Chodově to bylo vždycky "defense first". Holkám to naštěstí nikdo neřekl, tak doufám, že budou dál střílet a společně přispějeme co nejvíce." 

7.kolo, neděle 20.10.2019, 18:30
5:3
(0:2, 1:1, 4:0)
 

branky: 22. Mikuláš Krbec, 48. Tom Ondrušek, 50. Marek Matejčík, 56. Dan Kašovský, 59. Ondřej Mikeš - 12. Jakub Karel, 16. Radek Krajcigr, 36. Radek Krajcigr
rozhodčí: Jakub Nábělek - Radek Štengl
vyloučení: 0:1; využití: 1:0
diváků: 206
zásahy brankářů: Michal Rebro 11 - Lukáš Chyna 21

Generální
partner

Partneři
klubu