Posledním kláním, do něhož nastoupily lvice, bylo jihoměstské derby. Od právě probíhající sezony jsou tyto utkání navíc ještě zajímavější, neboť se týkají Floorball Group. V minulém ročníku všechna střetnutí skončila vítězně pro Chodov, výjimkou nebylo ani lednové finále Poháru v Karlových Varech.

I tentokrát lvice vítěznou sérii neuzavřely. Od deváté minuty si postupně budovaly náskok, který nezhatil ani nařízený nájezd za stavu 1:0. Brankářka Hana Ranochová svůj tým v tomto klíčovém momentu podržela a chodovské ženy si pak celku klidně dokráčely pro tři body do tabulky soutěže. Celkově utkání skončilo 8:1.

Nejlepší hráčkou byla vyhlášena Kristina Belicová. Stále ještě devatenáctiletá útočnice, původem ze Slovenska, se při derby blýskla dokonce hattrickem. Při rozhovoru zavzpomínala na počátky chodovského angažmá, které trvá již od roku 2016, ohodnotila derby a popsala svou novou pozici v mladém týmu.

Slinky, Na Chodově jsi již pár let, pamatuješ si ještě na svůj příchod?

Ano, teď už to bude moje 5. sezona a samozřejmě že si na můj příchod pamatuji. Bylo to hned na přípravný zápas před Prague Games, kde jsem dostala i svoji přezdívku, kterou mám dodnes, tedy Slinky.

A kdy proběhl nějaký první kontakt s klubem?

První kontakt byl s Míšou Marešovou po mém prvním juniorském mistrovství světa, které bylo v Kanadě. Přemýšlela jsem, jestli jít do Prahy na střední školu a k tomu hrát právě florbal v Čechách.

Svého rozhodnutí ale nelituješ, ne?

Určitě nelituji, byla to dobrá volba a také super zkušenost si zkusit jiný florbal než na Slovensku.

Láká tě případně i nějaké jiné zahraniční angažmá?

Nevylučuji tu možnost, že bych to nešla zkusit jinam do zahraničí. Ale teď jsem se zatím dostala na vysokou školu a uvidím, jak to půjde.

Začínáš studovat zeměpis a tělocvik, chtěla by ses tedy tímto směrem ubírat v profesní kariéře?

Uvidím, jak to půjde ve škole a podle toho se vše rozhodne.

Teď zpět k florbalu, jak hodnotíš svoje dosavadní působení na Jižním Městě? Na jaký moment/zápas třeba nejraději vzpomínáš?

Jsem celkem spokojená. Na Chodově jsem ještě odehrála rok v dorostenecké lize, poté v juniorské, kde jsme vyhrály titul a na ten zápas moc ráda vzpomínám. A taktéž jsem dostala příležitost hrát v ženské Extralize, tam se mi podařil vstřelit gól v Superfinále a to pro mě byl pěkný moment. Každopádně na každý zápas ráda vzpomínám.

Aktuálně je tým hodně obměněný, jak se cítíš v roli té zkušenější hráčky?

Je to zvláštní, že patřím k těm zkušenějším, když jsem zatím vždy byla všude nejmladší, ale nějak tu změnu nepociťuji. Jen když se při fotbale dělíme na starší a mladší, tak patřím mezi ty starší.

Tyhle “derby” starší x mladší jsou vždycky vyhecované, obzvlášť při letní přípravě, jaká pro tebe ta letošní byla?

Příprava byla náročná, ale dalo se to zvládnout. Nejhorší byly asi tréninky v písku a potom posilování. Jsem ráda, že jsem měla příležitost odjet alespoň na chvíli domů na Slovensko za rodinou. Tam jsem se snažila plnit individuální plán.

V srpnu jste se poprvé představily pospolu na Czech Openu, potom sis zahrála také federální derby, jak tyto zápasy hodnotíš?

Czech Open hodnotím pozitivně. Snažily jsme se hrát tak, jak jsme si řekli na soustředění a postupně jsme se začaly sehrávat a vzniklo z toho krásné 3. místo.

A federální derby byla dobrá zkušenost, hrát proti Češkám není jednoduché. A ještě po tak dlouhé době, kdy jsme byly spolu jako slovenský tým a měly jsme jít hrát zápas. Bylo to náročné, ale i tak jsme se snažily plnit všechno, co nám trenér Michal Jedlička řekl a myslím, že takové to mini turnaje nám můžou dát hodně.

Poprvé jste se tam taky utkaly se Startem, tedy dalším členem Florball Group. Ten zápas byl velmi těsný, tentokrát - v posledním kole Extraligy, to bylo odlišné..

Od začátku jsme do toho šly na plno si myslím. Celkem se nám dařilo proměňovat šance a měly jsme i pěkné kombinace. Škoda potom našich vyloučení, ale z těch se musíme poučit.

S vyloučeními po zápase nebyl spokojený ani trenér, přesto konečný výsledek 8:1 je velmi dobrý. Co považuješ za klíčové faktory?

Asi to, že jsme byly dost v pohybu a neztrácely tempo hry. A určitě to, že Hanče vychytala pěkný nájezd.

Ty jsi dokonce zaznamenala hattrick a byla vyhlášena nejlepší hráčkou, jaké jsi při utkání měla pocity?

Mně se hrálo dobře, ale velkou zásluhu na tom měla naše celá lajna.

První gól si dala svým oblíbeným beckhendem, druhý si zaznamenala pro změnu lehkou tečí a ten poslední vzniknul po pěkné kombinaci. Každý tedy zcela jiný, přesto který tě potěšil nejvíce?

Který nejvíc se nedá říct. Všechny mě těší stejně, hlavně když jsou to góly, na kterých májí zásluhu i ostatní spoluhráčky.

V dalším kole vás čekají Bohemians, co si slibuješ od toho dalšího pražského derby?

Určitě to bude zajímavý zápas. V Bohemians mají též určité změny, takže uvidíme, co od nich očekávat. 

4.kolo, sobota 3.10.2020, 15:00
1:8
(0:2, 1:4, 0:2)
 

branky: 38. Barbora Špačková - 9. Eliška Chudá, 20. Kristína Belicová, 25. Adéla Jůzová, 27. Kristína Belicová, 29. Daniela Frantíková, 37. Eliška Chudá, 47. Kristína Belicová, 57. Ivana Vachovcová
rozhodčí: Jan Drška - Jiří Meisner
vyloučení: 0:3; využití: 1:0
diváků: 123
zásahy brankářů: Kristýna Karli 13, Kristýna Janglová 11 - Hana Ranochová 16

Generální
partner

Partneři
klubu