V neděli 18. ledna se odehrála další z třaskavých derby o Jižní město mezi našimi lvicemi a tygřicemi Herbadentu. Oba týmy soupeří o špičku tabulky, ale případná ztráta bodů ovlivní spíš vyhlídky do play-off, než nějaké existenční problémy v tabulce Extraligy žen.

17. kolo, neděle 18.1.2015, 14:00
6:4
(3:1, 2:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 4. Slavíková (Billá), 13. Slavíková (Sádková), 18. Pilíková (Billá), 28. Hubáčková (Košturiaková), 28. Šteglová, 49. Šteglová (Hubáčková) – 11. Křížová (Vojáčková), 40. Tučková, 56. Vojáčková (Tučková), 60. Urbánková (Dvořáková); Rozhodčí: Jan Drška, Jiří Meisner; Bez vyloučení; Diváci: 190; Střely na branku: 35:40; Průběh utkání: 3:1, 2:1, 1:2;

Tigers: Kuchyňková (Heralová) – Hubáčková, Pilíková, Krupnová, Nordinová, Sádková, Ziminová, Steinbachová, Billá, Slavíková, Kubišová, Košturiaková, Čapková, Šteglová, Stará, Polívková A., Ferencová, Kleinová, Polívková B.

Chodov: Klabanová (Casado) – Tučková, Matušková, Klímová, Křížová, Urbánková, Tožičková, Plášková, Kuchařová, Vojáčková, Paulovičová, Hofmanová, Bachmaierová, Dvořáková

Komentář k zápasu

Soupiska chodovských děvčat se potýká s nezanedbatelnými absencemi. V útoku chybí lídr kanadského bodování Anet Jarolímová, pro nemoc Martina Řepková, tréninkové manko dohání Jana Lacková a od zápasu s Tatranem se pak nemohou zapojit do hry Petra Beránková s Kristýnou Provázkovou. Pozitivní zprávou je plné vytížení Elišky Křížové, kterou snad již prodělané zranění tolik nelimituje.

Začátek nedělního utkání zachytily lépe chodovské lvice, tlačily se do útoku, vypracovaly si několik slibných šancí. Herbadent se spíš rozkoukával, přesto ale dokázal proměnit v čase 3:36 standartku v rohu, kdy prošla přihrávka z rohu přes naši obránkyni k Monice Slavíkové, která si šikovně odskočila, a nikým z obrany nerušená zavěsila. Chodov na ofenzivní hře nic neměnil, měl o něco více ze hry, ale Herbadent byl efektivní. Všechny jeho útočné akce „smrděly“ gólem z dobrých standartek, Ferencová dokonce trefila boční tyčku, většinu však naše obránkyně zastavily dobrými bloky, nebo Herbadent přestřelil. Chodovu se naopak nedařilo zakončit místy dlouhý pobyt na útočné polovině střelou na branku. Ujala se až krásná střela k tyčce od Elišky Křížové, která zachytila rozehrávku na polovině a po výměně s Janou Vojáčkovou vyrovnala. Chodov si v první třetině užíval pobytu v útoku, soupeřky spíš pobytu na zemi, škoda ale, že ostré střely Urbánkové, nebo Vojáčkové netrefily zařízení. A jak už to tak bývá, nakonec se mohly radovat soupeřky a to z pumelice, kterou si nešťastně strčila za brankovou čáru Klabanová. Bílomodré hráčky se snažily odpovědět, Křížová opět potrápila domácí svojí obávanou střelou, tentokrát neúspěšně. Před koncem první třetiny tygřice dostaly šanci rozehrát standartní situaci před brankou Chodova. Když Pilíkové naše obrana neumožnila přihrát na nějakou z volných hráček, rozhodla se pro střelu po zemi a ta se díky tečováním nějakou z hráček dostala do sítě Klabanové. Herbadent tedy získal první třetinu v poměru 3:1.

Utkání sledovala krásně zaplněná hala, skoro 200 diváků se přesvědčilo o třaskavosti tohoto derby.

Úvod druhé třetiny se nesl v duchu přetahované a takzvaného boje o střední pásmo. Chodovské hráčky se snažily dostat do útoku, ale jednu ztrátu z nadějného brejku potrestala v přečíslení 3 na 2 nekompromisní střelou Zuzana Hubáčková. Chvilku na to další útočnou situaci proměnila obránkyně Herbadentu, Dominika Štéglová. Seběhla si až do velkého brankoviště, kde ji obrana nechala sklepnout vysoký balonek „z voleje“ do branky. Chodovská lavička reagovala na hrůzné skóre 5:1 oddechovým časem, hráčky se vzpamatovaly a opět se začaly tlačit do útoku tak, jak jim to sluší. Herbadent se ale nechal vyburcovat k totální obraně, rychle přistupovaly, blokovaly přihrávky, svými zákroky přispěla i brankářka Kuchyňková. Ke konci druhé třetiny však hráčky obou týmů zaměstnávaly více píšťalku rozhodčích než brankářky. Šest vteřin před koncem třetiny všichni v hale už asi sledovali časomíru, čehož využila Zuzana Tučková a z takřka záporného úhlu vystřelila Chodovu naději do třetí třetiny.

Třetí dějství nedělního derby se nijak nelišilo od předešlých. Chodov se tlačil do útoku, hrozil brejky, dokonce se ocitla sama před brankářkou Herbadentu Vojáčková, ale tváří v tvář Kuchyňkové neuspěla. Další akci připravila chodovská kapitánka Paulovičová, která se kličkou uvolnila a předložila míček nabíhající Urbánkové, která svojí ranou vyprášila „betony“ domácí gólmance a obrana pak udržela míček těsně před brankovou čarou. Na druhé straně opět na brankové čáře neuvěřitelně lapila střelu Klabanová. Skóre se měnilo v nemilost chodovských děvčat v čase 48:58. Trestuhodnou ztrátu na středu hřiště využila v přečíslení 2 na 1 Štéglová. Trenérky Marešová a Jarolímová chtěly dodat útočným snahám impulz, do útoku posunuly Bachmaierovou, místo v obraně pak doplnila Eliška Hofmanová a navrátivší se Anna Dvořáková. Těžko pak už spočítat, kolikátá šance Chodova vyhasla jako plamínek ve větru. Tučková se s tím nechtěla smířit a nedala pokoj zmatené Kuchyňkové, která nedokázala natřikrát sebrat míček u branky, přihlížející Vojáčková čtvrtý pokus neumožnila a volný míček zavěsila do branky. Konec zápasu se blížil, Chodov prohrával o tři góly a neustále se tlačil do útoku, kde by snahu gólově zúročil. Jednu vyraženou střelu ještě dokázala Urbánková doklepnout do branky Herbadentu, ale závěrečné power-play již skóre nezměnilo.

I když Chodov přestřílel svého jihoměstského rivala, neslavil úspěch. Celá hala po konci zápasu tleskala svým týmům za plnokrevný souboj. Pokud by na sebe oba týmy narazily ve vyřazovací části, určitě by se diváci měli na co dívat. Do play-off je ještě daleko, chodovské lvice si jistě budou chtít spravit střelecký apetit již v nadcházejícím zápase v Liberci v sobotu 24. ledna. Držte nám palce!

Ohlasy trenérů

Michaela Marešová a Anet Jarolímová (Chodov): Rozhodly naše chyby, kdybychom využily naše šance, tak bychom určitě vyhrály. Jdeme se připravit na další utkání.

Markéta Šteglová (Herbadent): Jsem ráda za body i když náš výkon nebyl optimální, především po zařazení třetí lajny byl místy až chaotický. Zápas byl pěkný a plný šancí na obou stranách. Děkuji soupeři za utkání.