Chodov se v neděli vydal podruhé v sezóně do Ostravy a opět si z nejvzdálenější extraligové destinace neodvezl ani bod. Po podzimní prohře s Vítkovicemi neporazil Chodov ani ostravské FBC. Po velmi špatném výkonu odjeli chodovští zpět na Jižní Město s prohrou 7:6.

17.kolo, neděle 25.1.2015, 17:00
7:6
(3:3, 0:1, 4:2)
 

Branky a nahrávky: 3. Komačka (Kašovský), 13. Ivan (Kašovský), 13. Švajný (Svačinka), 41. Šimík (Křiva), 49. Šimíček (Švajný), 52. Svačinka (Krzyžanek), 58. Šimíček (Švajný) – 5. Ondrušek (Mikeš), 10. Fiala (Strachota), 18. Dóža (Mikeš), 36. Dóža (Mikeš), 56. Strachota (Vávra), 59. Dóža (Kotlas). Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Vyloučení: 5:2. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 84. Střely na branku: 22:18.

Ostrava: Lája (Plíhal) – Krzyžanek, Lipový, Komačka, Svačinka, Šimík, Trulík, Kašovský, Šimíček, Eichner, Hrabal, Kolajta, Švajný, Kováč, Vítovec, Křiva, Peřka, Ivan.

Chodov: Barák (Holmquist) – Jelínek, Pražan, Flouse, Sýkora, Schubert, Jastřembský, Kotlas, Bouša – Fiala, Vávra, Klápa, Pražák, Ondrušek, Vojtíšek, Mikeš, Chmelíček, Dóža, Strachota.

Komentář k zápasu

Už po 127 vteřinách šel Chodov do oslabení a Ostrava následně do vedení. Komačka využil pobídku Kašovského a bylo to 1:0. Odpověď však na sebe nenechala dlouho čekat. Perfektně rozehraný signál zakončil Tom Ondrušek. Před polovinou první části šel Chodov do vedení, když se trefil Jan Fiala, ale za dvě minuty už opět vedli domácí, když se trefili Ivan a Švajný. Do šaten se šlo nakonec za vyrovnaného stavu, když Mikeš vysunul Dóžu a ten si zkušeně poradil s Lajou v brance Ostravy.

Druhou třetinu začal Chodov dvojnásobnou přesilovkou, ale ta pouze předznamenala přesilovkové trápení Chodova. Hosté hráli ve druhé části celkem 359 vteřin v přesilové hře, ale gólový efekt nepřišel. Jedinou branku celé druhé části tak přinesl brejk dua Mikeš – Dóža, který druhý jmenovaný zkušeně proměnil.

Třetí část začala pro Chodov nešťastně. Již po 31 vteřinách se prosadil z dorážky Šimík a utkání vyrovnal. V čase 48:01 pak šli domácí podruhé do vedení. Když využil nezájmu chodovské obrany Šimíček. Poté dostala Ostrava podruhé výhodu přesilové hry a ukázala hostům, jak s ní naložit. Svačinka se nerozpakoval a poslal míček přesně do růžku branky. Stejný hráč se vzápětí nechal vyloučit, ale Chodov nezvládl ani další přesilovku. V čase 55:45 přeci jen blikla jiskřička naděje, když Michal Strachota vymíchal obranu Ostravy a snížil na 6:5, jenže za chvilku opět přišla chyba v rozehrávce a Šimíček poslal domácí do dvoubrankového vedení. Chodov sáhl ke hře bez brankáře, která přinesla hattrick Patrika Dóži, ale to už bylo vše.

Ohlasy trenérů

Petr Skácel (Ostrava): „Výborný výkon celého družstva, maximálně vybojovaný zápas. Body mají velkou váhu pro toužený postup do play off. Děkujeme soupeři, rozhodočím a výborným divákům.“

Michal Podhráský (Chodov): „To, co jsme tady dnes předvedli, nemělo s hrou týmu, který by chtěl hrát o přední příčky, nic společného. Musíme se nad sebou vážně zamyslet. Gratuluji domácím, kteří nadšeně bojovali a vítězství si zasloužili. My jsme si situaci notně zkomplikovali, ale pořád je ve hře 15 bodů a my se musíme poprat o maximální počet z nich.“

Generální
partner

Partneři
klubu