Fanoušci Chodova si zvykají na nové pořádky. Barák, Frühbauer a Šantora jsou pryč, do brankoviště zakleká posila z Tatranu Michal Rebro, dlaněmi na střídačce pleská Vojtěch Šimůnek. V neděli si oba noví gólmani mužského "áčka" role vyměnili a o 13 mladší Šimůnek ve své premiéře v Superlize uspěl. Spolehlivým výkonem pomohl ke čtvrté výhře v sezoně, Pardubice v exilu v Chrudimi padly s Chodovem 2:8.

Bývalý juniorský reprezentant Šimůnek stejně jako Rebro dorazil před startem sezony v balíčku ze Střešovic, naopak výstroj si do tatranské "stodoly" převezla v uplynulé sezoně trojka Chodova Frühbauer. Blonďatý brankář pochází z Mirošova v Plzeňském kraji, do Prahy dojíždí a minulý ročník mu naservíroval i jednu pořádně hořkou pilulku. V úterý navíc oslavil 19. narozeniny, tak proč mu nenadělit trochu slávy a mediálních povinností...

První zápas v Superlize, výhra 8:2 proti Pardubicím a 16 úspěšných zákroků, jaké to bylo?
"Osobně hodnotím ten zápas velmi pozitivně. Abych byl upřímný, asi si nedokážu představit povedenější premiéru."

Působíš dost flegmaticky, přesto byl si před úvodním hvizdem nervózní?
"Ani ne, na zápas s Pardubicemi jsem se připravoval jako na každý jiný zápas, přestože to byla v Superlize moje premiéra."

Ani na rituály si jako další maskovaní muži nepotrpíš? Nedávno jsi dost výrazně zkrátil účes.
"Přehnaně pověrčivý nejsem, co se týče nějakého rituálu před utkáním, tak si vždy po rozchytání dám jeden nájezd. Víc asi nic. A vlasy? V osobním životě i ve sportovní kariéře jsem zažil nějaké změny, tak jsem se rozhodl to podtrhnout i změnou účesu."

Jak ti jde komunikace s reprezentačními beky Chodova. Neupejpáš se a snažíš se o ni?
"Podle toho, v jaké situaci se zrovna na hřišti nacházíme. Ve hře jsem myslím hodně komunikativní, snažím se bekům pomáhat. Naopak v šatně jsem myslím ten tišší jedinec, na to jsou tam jiní."

Přišel si před sezonou spolu s Michalem Rebrem z Tatranu. Je dost raritní, aby klub přetáhl svému rivalovi rovnou brankářskou dvojici, že?
„Abych byl upřímný, tak právě to, že budu tvořit gólmanskou dvojici s Žebrákem, dost pomohlo mému přestupu."

Jak to myslíš?
"Znali jsme se z klubu a taky mám za to, že se od něj mohu dost naučit. Osobně si myslím, že spolu tvoříme dobrou dvojici, i přes nějaký ten věkový rozdíl. Pro rady nechodím, není to tak, že bych nechtěl, ale nejsem na to jednoduše zvyklý."

Do Prahy dojíždíš, to musí být dost náročné.
"Dost mi pomáhá mamka, která mě už čtyři roky trpělivě vozí. Ale určitě by bylo příjemnější bydlet někde blíž. Osobně mám plán jít do hlavního města na vysokou, momentálně studuju na VOŠ a SPŠE počítačové sítě, tak uvidíme, jak to dopadne."

Z jiného sudu, co poslední juniorské MS? Už přebolelo, že si díky zranění vypadl z nominace a přišel tak o historický zlatý zářez?
"Já jsem nikdy florbal nehrál jen pro ty medaile nebo úspěchy. Je sice super je mít, ale není to moje primární motivace. Dřív mě moje neúčast v Kanadě hodně mrzela, hlavně to, že jsem to nemohl všechno taky prožít. Ale dnes už jsem to asi pustil z hlavy, klukům jsem každopádně fandil."

Kvůli většímu zápasovému vytížení budeš chytat i v Kunraticích za Start, jak se ti mezi soutěžemi pendluje, je to hodně jiné?
"Obě ligy mi přijdou kvalitní. Každá nabízí něco jiného, ale pro mě jako pro gólmana je hlavní, že balónky jsou v každé lize stejné." (smích)

To je velká pravda! A co tvé osobní ambice na Chodově?
"Ambice jsou samozřejmě nejvyšší. Moc spokojený bych byl s Superfinále, ale i za dobře odehrané semifinále bych byl vděčný."

4.kolo, neděle 29.9.2019, 17:00
2:8
(1:0, 0:7, 1:1)
 

branky: 12. Lukáš Kučera, 59. Michal Smola - 23. Ondřej Plíhal, 25. Marek Vávra, 27. Martin Řezáč, 31. Ondřej Mikeš, 33. Martin Pražan, 39. Marek Vávra, 40. Jiří Koutný, 41. Marek Matejčík
rozhodčí: Lukáš Čížek - Lukáš Laštovička
vyloučení: 2:1; využití: 0:1
diváků: 260
zásahy brankářů: Jakub Levínský 24 - Vojtěch Šimůnek 16

Generální
partner

Partneři
klubu