Lvice za sebou již mají dvě úvodní kola ženské Extraligy. V prvním duelu, jenž se odehrál na Jižním Městě, uspěly v souboji s Olomoucí 6:3. Na druhé utkání odcestovaly do Ostravy, kde se utkaly ve šlágru víkendu s Vítkovicemi. Hala na Dubině však i nadále zůstává pro chodovské ženy zakletá. Velmi mladý a obměněný tým ani tentokrát na 3 body nedosáhl. Po uplynutí základní hrací doby svítil na ukazateli skóre stav 7:4 pro domácí florbalistky.

Kapitánkou lvic je po roční pauze opět Daniela Frantíková. Obránkyně, jež je stálicí v chodovských barvách, se v rozhovoru rozpovídala o svém návratu po zranění kolene, klíčových momentech duelu s Vítkovicemi a také příštím střetu s Panthers, který je naplánován na tuto sobotu. Od 19:15 proto neváhejte dorazit na jihoměstskou halu!

První otázka na rozjezd - jak se ti daří?
Mně osobně celkem fajn, konečně jsem po dlouhé pauze kvůli koleni mohla hrát zápas, takže z toho mám radost.

To je právě jedna z věcí, na které jsem se chtěla zeptat. Ty a tvoje koleno, téma které tě zejména v minulé sezoně velmi provázelo, jak jsi na tom aktuálně?
Podle doktorů už je všechno v pořádku, takže doufám, že teď už budu moct hrát všechny zápasy na plno. Přece jenom rehabilitace a posilování nejsou tak zábavné činnosti jako hraní zápasů, i když jsou samozřejmě nutné.

Tak doufejme, že sezona bude co nejdelší. Jaký to byl pro tebe pocit znovu nastoupit na hřiště do ostrého zápasu?
Byla jsem trochu nervózní, ale jinak jsem se hrozně těšila.

Kdy se o tvém zápasovém startu vůbec rozhodlo, přeci jen i první domácí utkání s Olomoucí si ještě vynechala?
Když jsem dostala zelenou od doktorů, tak jsem začala hrát nejdřív na trénincích a mému startu už teď v sobotu pomohlo zejména to, že se během týdne ukázalo, že nám budou chybět z různých důvodů 3 hráčky a bylo tak trochu potřeba zalepit díru v sestavě.

Tenhle “problém se sestavou” byl pro tým před takovým zápasem jistě dost zásadní. Navíc když se jedná o hráčky, které by zasáhly do hry, jak moc složité to pro vás bylo? I vzhledem k přípravě na soupeřky..
Musely jsme hrát jenom na 2 obranné dvojce a 3 útoky, takže pro nás obránce to bylo ještě fyzicky náročnější, než normálně zápasy s Vítkovicemi bývají. Ale na přípravě na utkání to nic neměnilo.

Když už jsme se dostaly k přípravě a také k samotnému utkání ve Vítkovicích, před zápasem jsem byla v kontaktu s lidmi z týmů a vnímala jsem, že panuje lehká nervozita a silná očekávaní. Jaké jsi měla pocity ty?
Jak už jsem říkala, trochu nervózní jsem byla, ale těšila jsem se, protože zápasy ve Vítkovicích jsou vždycky top zápasy sezony. Víme, jak hodně se nám od minulého roku změnil kádr a že Vítkovice jsou velký favorit, ale rozhodně jsme jim nechtěli dát nic zadarmo.

Docela jste na trénincích řešily nácvik hry v oslabení, paradoxně hned v úvodu utkání jste si “vyzkoušely” tuto herní situaci rovnou pětiminutovou a poté ještě v průběhu hry další dvouminutové tresty..
Nesmíme se nechat takhle zbytečně vylučovat, hlavně to pětiminutové oslabení nás hned ze začátku zápasu stálo spoustu sil. Ale myslím si, že jsme to bránily celkem slušně, i když jsme vlastně v obou oslabeních dostaly gól. Jeden byl po hodně sporném a smolném momentu, kdy v brance ležely 2 hráčky a Christi jako gólman pod nimi, ale pro příště se vyloučení opravdu musíme vyvarovat, zvlášť s tak silnými týmy jako jsou Vítkovice, Ostrava nebo Tatran.

Musíme taky uznat, že párkrát za Christi v brankovišti zazvonila tyčka.. vnímáš, že po té vlně odchodů je právě, nebojím se říct nejlepší brankářská dvojice v Extralize, tím klíčovým faktorem týmu?
Christi si to vždycky umí dobře postavit 😃. Jasně, Christi i Hanče jsou obě skvělé gólmanky, o které se můžeme opřít a je vždycky super vědět, že nám kryjí záda právě ony.

Teď ještě k samotnému průběhu duelu ve Vítkovicích, překvapilo tě něco? Ať už na vašem výkonu, tak na výkonu soupeřek?
Hlavně v první třetině jsme hrály moc pasivně a vlastně jsme jenom bránily. Až jsem se divila, že ta první třetina skončila jenom 1:0. Od druhé třetiny jsme se trochu zvedly, ale i tak jsme si dokázaly vytvořit na můj vkus hrozně málo šancí. Na hře soupeřek mě asi nepřekvapilo nic, hráli takovou svojí klasiku.

Jako klíčová se ukázala druhá část a dva rychlé góly na 2:0 a 3:0 z vítkovického pohledu, poté jste si vybraly oddechový čas. Co jste si řekly?
Řekly jsme si, že pokud chceme se zápasem ještě něco udělat, musíme začít s aktivnější hrou a agresivním napadáním. Vyčkávací taktika na Vítkovice opravdu nefunguje.

Závěr už možná byl také o smůle, kdy jste se dotahovaly a Vítkovice nejenže odpověděly brankou, ale následně ještě dokázaly využít vaši hru v šesti bez brankářky. Konečný výsledek 7:4 ale je asi lepší než předzápasové prognózy a očekávání florbalové veřejnosti..
Neřekla bych smůla, na to se vymlouvat nechci, Vítkovice byly objektivně lepší a zasloužily si vyhrát. Možná to je trochu lepší výsledek, než se obecně čekal, my s tím zas tak spokojeni nejsme. Ale nasbíraly jsme další cenné zkušenosti, které nám pomůžou se dál zlepšovat.

Dobře tedy. Na vítkovické Dubině se navíc dlouhodobě nedaří rytířky porazit. Čím si vysvětluješ, že je tato hala pro lvice tak „zakletá”?
Zrovna nedávno jsem nad tím přemýšlela, že já jsem tam vlastně nikdy v životě nevyhrála. Nevím, čím to je, nedokážu si to nějak vysvětlit. Ale zápasy proti Vítkovicím jsou těžké všude, ať už u nás na Jižním Městě, v O2 aréně, v Ostravar aréně nebo na Dubině.

A to jsme k vítězství na vítkovické půdě byly v posledních sezonách velmi blízko.. jenže ano, teď jsou lvice i ve velmi odlišné sestavě. 12 hráček, to je opravdu velké číslo, jaký je tým podle tebe?
Je to změna. Je tu spoustu opravdu mladých a šikovný holek, které musí získat zkušenosti a rozvinout svůj potenciál naplno. Nepochybuji o tom, že tvrdým tréninkem a zápasovou praxí z nich mohou vyrůst skvělé hráčky. A jak už jsme se bavily, máme navíc jistotu v brance a na hřišti hráčky, které tu už byly v loňské sezóně, jako Kája Suchá, Mája Havlíčková, Terka Hanzlíková, Kristína Belicová a další.

V tomto „novém“ týmu jsi kapitánkou, jak si užíváš roli lídra opět po roční pauze?
V nynějším složení týmu je to něco úplně jiného, než jaké to bylo před 2 lety. Doufám, že i holky mě vnímají pozitivně, na té roli si nijak extra nezakládám, ale snažím se, aby se všichni v týmu cítili dobře.

V příštím kole vás čekají nevyzpytatelné Panthers, jež umí velmi potrápit, co od tohoto duelu očekáváš?
Panterky mají v týmu několik šikovných hráček, které dokážou dávat góly. Musíme hrát zodpovědně do obrany, zvládat lépe přechody do útoku a využívat šance.

Na závěr poslední otázka, jak velkou vidíš šanci na to, že by se sezona alespoň nějakou formou dohrála?
S novým ministrem zdravotnictví to moc nadějně nevidím, ale to ukáže až čas. Doufám, že se pletu.

2.kolo, neděle 20.9.2020, 15:00
7:4
(1:0, 3:2, 3:2)
 

branky: 8. Zuzanna Krzywak, 28. Michaela Kubečková, 29. Michaela Šponiarová, 32. Denisa Ferenčíková, 41. Barbora Husková, 50. Lina Hägg, 60. Barbora Husková - 30. Tereza Hanzlíková, 40. Adéla Jůzová, 42. Adéla Polívková, 56. Eliška Chudá
rozhodčí: Libor Gavlas - Tomáš Podlesný; vyloučení: 3:1 + Tereza Hanzlíková 5; využití: 2:0
diváků: 85
zásahy brankářů: Nikola Příleská 8 - Jana Christianová 23

Generální
partner

Partneři
klubu