První tři body v základní části vezou chodovské lvice z Liberce. Po smolném začátku sezóny na Open Air zápase proti Bohemians na Štvanici, kde podlehly v prodloužení, předvedly v Liberci zodpovědný a soustředěný výkon a zvítězily s celkovým skóre 9:1.

Už od začátku zápasu měly chodovské lvice na hřišti převahu. Výsledkově to však nebylo tolik znát a po první třetině byl stav 1:0 pro Chodov díky vydařené střele z dálky, kterou vyslala obránkyně Tereza Syslová.

Druhá třetina přinesla více branek a utkání nabralo větší spád. Nejprve v páté minutě skórovala Nela Jiráková vůbec poprvé v ženské extralize. Vzápětí přišla rychlá odpověď ze strany domácích a Hana Koníčková stáhla vedení Chodova na 2:1. V desáté minutě byly po souboji u mantinelu vyloučeny Martina Řepková s Šárkou Mlejnkovou a během hry 4 na 4 přispěla dalším gólem Majda Klímová. Čtvrtý gól Chodova (a svojí první branku s novým příjmením) si připsala na konto Jana Vávrová.

Po druhé přestávce už Chodov nenechal nic náhodě a pouze zvyšoval své vedení a celkem pět střel si našlo cestu do brány domácích. Hned v úvodu poslední třetiny se trefila Eliška Vrátná. V osmé minutě po vyloučení Majdy Klímové dostal domácí Liberec šanci v podobě přesilovky, která ale zůstala nevyužitá. Naopak se gólem v oslabení prosadila Jana Vávrová. Poté už Chodov nedal svým soupeřkám šanci zápas zvrátit a své vítězství potvrdil dalšími třemi góly. Nejprve se trefila Majda Plášková. Osmou branku Chodova vstřelila Tereza Urbánková a nakonec se ještě počtvrté prosadila útočná formace Vrátná-Vávrová-Řepková. Pět minut před koncem se opět vylučovalo, tentokrát si dvě minuty na lavičce odseděla Majda Plášková.

Utkání tedy skončilo s výsledkem 1:9 v náš prospěch a z Liberce přivážíme první tři cenné body. Další zápas je na programu již tuto středu 28. 9. od 18 hodin na SH Jižní Město, kde bude naším soupeřem FBC ČPP Bystroň Group Ostrava.

2.kolo, sobota 24.9.2016, 18:00
1:9
(0:1, 1:3, 0:5)

branky: 28. Hana Koníčková - 4. Tereza Syslová, 25. Nela Jiráková, 31. Magdalena Klímová, 35. Jana Vávrová, 43. Eliška Vrátná, 48. Jana Vávrová, 50. Magdaléna Plášková, 51. Tereza Urbánková, 55. Eliška Vrátná
rozhodčí: Lukáš Čížek - Lukáš Laštovička
vyloučení: 1:3; využití: 0:0