Junioři své úvodní utkání roku 2016 zvládli na výbornou. nejen že svojí pevnost obhájili
ale především získali cenných šest bodů a již podruhé v sezóně dokázali deklasovat
jednoho z favorita play-off.

9. a 10. ledna roku 2016 se opět kolostroj nesoucí název G2 - Liga juniorů opět rozjel

naplno. Dvanáct týmů které bojují o příslušnost v nejvyšší soutěži juniorů.

Do těchto bojů vstoupil Chodov který na domácí palubovce přivítal dva rozdílné soupeře ale

s jediním cílem, pokusit se deklasovat Chodovské mladíky na úvod roku. A Chodovští mladíci

nechtěli ani jednomu ze soupeřů věnovat dárek v podobě ligových bodů.

V sobotu (9.1.2016) přivítal Chodov Laufeny ze Znojma kteří bojují o možnost play-off.

První třetina nepřinesla žádnou branku a několik ohrožujících šancí hostů které pokryl

výborně chytající Daniel Mück který jediný byl probuzen a připraven do utkání.

Konec první třetiny jasně ukázal že pokud Chodov nechce inkasovat a dotahovat

proti tak odhodlanému soupeři jako je Znojmo je potřeba začít hrát více aktivně.

A tohoto pokynu se zhostil dvě minuty pozahájení druhé třetiny obránce Jan Běloch

který otevřel skóre utkání. Na to Znojmo po necelých deseti minutách dokázalo odpovědět

vyrovnávající brankou Josefa Fišera. Herní projev naších mladíků stále nebyl dostačující

Chodov síce dokázal získat více šancí ale chyby v obranných činnostech vedla k tomu

že necelou minutu po vyrovnávací brance Znojma Jan Novák vstřelil další branku a

Znojmo vedlo 2:1. Na Vyrovnávací branku se čekalo skoro až ke konci druhé třetiny.

O tu se postaral Filip Pletka. Chodovský Daniel Eremiáš který je znám především jako

střelec se sílou jednoho dělostřeleckého pluku dokázal Chodov dostat do vedení minutu

před koncem druhé třetiny. I když domácí výběr dokázal získat vedení v zápase herní projev

stále nebyl pro tento mladý a dynamický tým ideální. Chodov neměl zdaleko vyhráno.

Až ve třetí třetině došlo k "probuzení síly" Skóre třetí třetiny otevřel necelých pět minut

po zahájení třetiny rychlík Ondřej Plíhal. Postupně se brankově přidali obránce David Jirásek,

kapitán domácího výběru Ondřej Vošta a branku vstřelil i benjamínek Vojtěch Plaček.

Chodov zvítězil v neatraktivním utkání 10:2 a získal důležité tři body v úvodu roku.

Neděle (10.1.2016) V poledních hodinách přijela na Jižní Město Technology Florbal MB.

Technologie ztratila důležité utkání s Tatranem Střešovicem a tak se předpokládalo

že zde udělaj maximum proto aby získali důležité body. A Chodovským juniorům došlo

že po sobotním spavém utkání je dnes čeká opravdu těžký boj.

Do vedení šlo Jižní Město, Filip Pletka po osma-dvaceti vteřinách prostřelil brankáře

hostů Tomáše Fialu. Střelecky byla Mladá Boleslav aktivnější a to jí přineslo vyrovnání

proto první třetina skončila remízou 1:1.

I druhá třetina začala výborně, navrátilec z marodky, Jan Vacenovský

získal hned v úvodu druhé třetiny vedení 2:1. Boleslavký Vojtěch Hrůza v úniku

Nebezpečně fauloval hráče domácích a k trestnému střílení se postavil neomylný

exekutor trestných střílení Milan Sklenář, ten proměnil. Rychlík Ondřej Plíhal před

koncem druhé třetiny vstřelil čtvrtou branku. Vedení 4:1 bylo hezké a Chodovští mladíci

předváděli hezký florbal ale stále nebyl konec. Třetí třetina mohla být rozhodující.

Zodpovědnosti rozhodnout utkání na sebe vzal Daniel Maxa který opět v úvodu třetí

třetiny zvýšil náskok na 5:1 ! Boleslav se nechtěla vzdát ztráta další tří bodů na pražské

půdě by znamenala komplikace. Technology Jakub Bína snížil na 5:2 a Boleslav začínala

svůj tlak postupně stupňovat.

Daniel Maxa, který stál u páte branky Chodova fauloval v úniku protihráče a to znamenalo

pouze jedno jediné - trestné střílení. Zatím co jeden Daniel (Maxa) seděl na trestné lavici, další

Daniel (Mück) se chystal na trestné střílení které může zvrátit celý průběh utkání.

Proti Danielovi Mückovi, který předváděl fantastické výkony v brankovišti, se postavil

Mladoboleslavký Vojtěch Hrůza......Ten se nedokázal dostat přes brankářskou bariéru

nesoucí název Mück. Jednalo se zřejmě o klíčový moment celého utkání.

Do konce třetí třetiny zbývalo něco přes patnáct minut. A Boleslav dělala vše proto aby tento

stav zvrátil. Marek Žagan sice snížil na 5:3 a Technology Florbal MB hrála v šesti hráčích bez

brankářek. Ale na konečném výsledku se nic nezměnilo. Chodov zvítězil 5:3 !

Chyba 404: Stránka nebyla nalezena

Je nám líto, ale požadovaná stránka na webu www.florbalchodov.cz není k dispozici. Je možné, že stránka byla odstraněna, přejmenována nebo není dočasně dostupná. Je rovněž možné, že jste udělali chybu v URL adrese.

Pokud hledáte něco konkrétního, doporučujeme vrátit se na hlavní stránku prezentace - www.florbalchodov.cz. Pokud se domníváte, že se jedná o naši chybu, kontaktujte nás.