Suverén z Mladé Boleslavi ztratil v letošní sezoně za 25 utkání základní části pouhé čtyři body, všechny v zápasech s Chodovem. Na domácí televizní výhru 4:3 navázali muži vydařeným pondělním výkonem, kdy opět před kamerami ČT padli 3:4 po nájezdech. Klobouk dolů, po kolapsu s Vinohrady a play off za humny příjemná infuze sebevědomí! Zápasy s loňským vicemistrem navíc mají poslední dva roky jednoho hrdinu. Toma Ondruška? Marka Vávru? Samá voda, góly sype ve velkém juniorský mistr světa Martin Řezáč.

Čím to, že mu to proti Mladé Boleslavi tak lepí? Co mu jde hlavou, když se řítí na reprezentačního gólmana Lukáše Bauera? Proč se mu přezdívá Django? A co si vyčítá ze zlatého juniorského šampionátu v Kanadě a jak bolela absence kolegy z Chodova Michala Strnada? To vše jsme probrali v obsáhlém povídání.

Gratulace k pondělnímu výkonu a zisku dvou láhví vína, které jsi bral za muže utkání i vítěze ceny Michala Bauera. Založíš si sklípek?
"Láhev za muže duelu mohla putovat komukoliv z týmu, každý zahrál výborně. Zasloužil by si ji určitě Vošťák, Žebrák a další. Láhev od Majkla mě překvapila, protože jeho zvykem je neodměňovat už oceněné hráče. I ta mohla připadnout dalším, ale jsem za obě rád, na sklípek to ale asi ještě není. (smích) Nicméně hlavní cenou je pro mě asi pocit z výkonu a kvalita hry, jakou jsme předváděli v zápase."

V kabině jsem viděl, jak tvé víno hned zkušeným okem skenoval znojemák Ondřej Mikeš. Zamlouval se mu ročník?
"Ano, láhev si po zápase prohlédl. Na etiketě bylo uvedeno Vinařství Hruška, tak ve srandě pronesl, ať z té hrušky zase spadnu. O kvalitě vína samotného jsem se nic bohužel nedozvěděl. (smích)"

Před utkáním proběhla i sázka s bývalým útočníkem Chodova Janem Vacenovským. O co šlo?
"Také o flašku."

Blahopřeji, žíznit zřejmě nebudeš. Tak to zkus trošku rozvést.
"Vacen mi před zápasem psal, že nedám ani jeden gól. S vyhranou flaškou od něj je konečná bilance tři flašky, čili tři plusové body pro naši lajnu. Šance byly dokonce i na tři body do tabulky. Z tohoto pohledu celkem příjemný večer v městě automobilů."

Souhlasím. Tvoje bilance proti Boleslavi je optikou základní části až snová. V loňském ročníku jsi při výhře 6:5 nasázel hattrick, letos doma při vítězství 4:3 jedna trefa, v pondělí další gól, navrch asistence. Čím to?
"Vlastně sám nevím. Spíš dílo náhody. Jejich obranu tvoří skvělí obránci, kteří do toho jdou tvrdě a nebojí se soubojů. Silová hra mě baví, souboje jsou férové, rozhodčí nepřerušuje hru zbytečnými útočnými fauly rukou, když jimi hrají oba hráči. To je správně, to mi sedí."

Nespoutaný Django, jak se ti přezdívá, se zase ukázal. Jak tento "nickname" vznikl?
"Myslím, že někdy v mládežnických kategoriích Chodova. Přezdívka souvisí s tím, že jednou za čas se dostanu při zápase do pohody, dám nějaké góly, vyhrávám souboje, vozím si obránce na zádech, zkrátka hraju dobře. Vždy jsem byl také opálenější než ostatní."

Zpět k TV duelu, tvá trefa byla poněkud kuriózní, souhlas?
"Rozhodně. U nás na polovině se jednomu z boleslavských rozeskákal balónek, já ho oloupal a běžel téměř sám na bránu. Situace, ve které se ocitnu klidně pětkrát za zápas, a stejně se mi tyto šance nedaří proměňovat podle představ. Často mi chybí trpělivost, nebo i štěstí. Včera jsem Bauerovi první ránou málem udělal díru do břicha, z dorážky jsem opět vyzkoušel prostřelit tělo. Poté se ke mně míček znovu odrazil a trefil mě do nohy. A pak už konečně zapadl do sítě."

Slušný tah na branku, to kvituji.
"Přesně tak, jak v podání Romela Lukaka. Podzimní fotbalová příprava před tréninky přinesla své ovoce. (smích)"

Zmínil jsi gólmana Bauera, aktuální reprezentační jedničku. Co se ti honí hlavou, když unikáš po křídle a pádíš k jeho kase?
"Úkolem útočníka je dát gól, to je jasné. V té rychlosti je často složité zvolit správnou variantu, možností je více. Je to o rozumných rozhodnutích, co je v dané chvíli nejlepší. Při zpětném přemýšlení nad situací přesně vím, co udělat jinak, nebo kde bylo volno."

Od začátku sezony v Boleslavi pokládají na všechna domácí střetnutí tarkett, ty jsi ale měl hodně rád tamní parkety. Nemrzí tě to?
"Neměnil bych, nový povrch v Boleslavi je ideální pro florbal, je velice rychlý a zároveň neskáče tolik jako parkety. Ani se neleskne, nejsou na něm zbytečné čáry. Pro zkvalitnění naší ligy jedině dobře."

Proč jsi nešel na nájezd? Trenér Podhráský mi říkal, že si tě v trojici exekutorů přál.
"O nájezdu jsem přemýšlel, hlavně během prodloužení. Ale řekl jsem si, že takové štěstí, jako jsem měl při gólu, už nejspíš mít nebudu. Své místo jsem tak přenechal klukům, co si v danou chvíli věřili více."

Skvělý duel odehrála v pondělí kompletní třetí formace, centr Ondřej Vošta přidal dva zásahy, ani jednou jste neinkasovali. Beci hráli fantasticky. Všechno tedy kolo před koncem základní části klape?
"Od nového kalendářního roku hrajeme skvěle. Začali jsme proměňovat šance a postupně roste naše sebevědomí. Hodně se nám povedl zápas v Ostravě, proti SKV jsme zahráli dobře, v pondělí taktéž. Navzájem si věříme a konečně jsme si myslím dokázali, že také můžeme hrát florbal a nejsme v zápase jen do počtu. Směrem k playoff v tom musíme pokračovat."

Abychom jen nepoletovali v oblacích, musím zmínit loňskou rychtu od stejného soupeře v semifinále. Proč to nevyšlo a neuhráli jsme ani jednu výhru?
"Zrovna před pondělním zápasem jsem si na Livesportu projížděl vzájemné zápasy. V semifinále byly všechny čtyři vyrovnané, dokonce jsme i častokrát vedli. Řekl bych, že rozhodly maličkosti, nepodařilo se nám udržet vedení, nebo překlopit zápas na naší stranu. Chyběl jeden, maximálně dva góly v každém utkání. Letos oba zápasy v Superlize také byly vyrovnané, v prvním jsme to zvládli my. Naposledy Boleslav, ale až na nájezdy."

Co jsi říkal na výkop TV duelu ve 20:15? Mě osobně návštěva 183 diváků zklamala.
"Před zápasem jsem zaslechl, že se tam daří halu pravidelně naplňovat. Těšil jsem se na atmosféru v hale. Takto pozdní hodiny je škoda, diváci by zápasu celkově pomohli. Pozdní návrat do Prahy z pohledu studenta také nebyl vhodný."

Nedávno jsme spolu vedli milou debatu o tvém sebevědomí. Daří se ti to aplikovat i do utkání, neztrácet naději, když první tři šance nevyužiješ?
"Musím říct, že debata s tebou v Ostravě mi pomohla. Od té doby to zatím šlape. Se sebevědomím mám trochu problémy, ale snažím se s tím nějak pracovat a zlepšovat se."

Odskočme ještě do minulosti, ke zlatému světovému šampionátu. V čem tkvělo kouzlo vašeho týmu, který dvakrát porazil Švédy?
"Měli jsme jasně dáno, co se od jaké pětky očekává, to každý plnil. Dopředu byly jasné lajny, měli jsme v nich pohodu, přesně jsme věděli, co od sebe čekat. Napříč týmem vládla dobrá atmosféra. Až neuvěřitelně se nám všem podle mého sešla forma a ten turnaj jsme prolítli s neuvěřitelnou lehkostí a bez ztráty kytičky."

Pracovali jste se sportovním psychologem, pomohl nějak tobě osobně?
"Týmové kroužky jsem s chutí podstupoval, věřil jsem, že nám to může hodně pomoct jako týmu. A pomohlo. Nicméně na osobní sezení jsem nechodil a ani vlastně nevím proč. Zpětně to vnímám jako chybu, mohl jsem se více zlepšit a něco nového přiučit. Na druhou stranu to zase dopadlo, jak to dopadlo."

Mrzelo tě hodně, že kolega z Chodova Michal Strnad do finálové nominace neproklouzl?
"Míši byla škoda, odjezdil všechny akce v dvouletém cyklu a o chloupek mu unikla ta poslední. Nicméně se s tím vypořádal a na jeho výkonech jeho neúčast na mistrovství není nijak znát, hraje skvěle."

Jeho rodina už měla koupené i letenky do Kanady, že?
"Ano. S mými rodiči si už dopředu naplánovali výlet do Halifaxu. Projeli společně východ země. Vývoj nominace na výlet rodičů neměl vliv, jeli by, ať by to dopadlo jakkoliv. Já je vlastně viděl jenom na tribuně a na letišti při cestě do Česka, takže nevím, kde všude byli a co všechno viděli. (smích)"

Studuješ architekturu, řekni mi, co bude potřeba, abychom v play off vystavěli další účast v Superfinále, a nejlépe došli ke třetímu zlatu v historii A týmu?
"Pevné základy máme. Nálada v týmu je dobrá, věříme si. Máme široký kádr, kde každý zápas může rozhodnout jiný člověk. To je naše veliké plus a věřím, že se to v náročných sériích projeví, a budeme duely obracet ve svůj prospěch."

Takže těšenec?
"Těším se ohromně. Uvidíme, jak dlouhá bude naše letošní pouť. Já si přeju, ať je co nejdelší."

25.kolo, pondělí 24.2.2020, 17:00
4:3sn
(1:0, 2:3, 0:0 - 1:0)
 

branky: 5. Jakub Bína, 21. Jiří Curney, 26. Jakub Gruber, N Martin Tokoš - 22. Ondřej Vošta, 34. Ondřej Vošta, 38. Martin Řezáč
rozhodčí: Lukáš Čížek - Lukáš Laštovička
vyloučení: 1:0; využití: 0:0
diváků: 183
zásahy brankářů: Lukáš Bauer 18 - Michal Rebro 16
po třetinách: 1:0, 2:3, 0:0, 0:0

Generální
partner

Partneři
klubu