Malý postavou, velký srdcem i počtem naběhaných kilometrů. Marek Matejčík v letošní sezoně Superligy stihl z dvanácti utkání vyrýžovat jedenáct kanadských bodů (9+2), skóroval i při pondělním televizním rozebrání Sparty (7:1) a navíc se vrátil z nepodařeného EFT ve Finsku. O zajímavá témata pro rozhovor tak nebyla nouze!

Mimo florbalové mantinely chodovský útočník a novopečený asistent kapitána Martina Koutného vzývá hvězdy NBA a mučení v posilovně, navíc pracuje v Sanasportu jako prodejce bot. Jak náročné je kloubit práci se sportem? Jak mu pomáhá nová přítelkyně a šéf? Komu v NBA fandí a co pouští coby jeden z DJ’s v kabině?

V pondělí skončil Růžový říjen, tvůj dres se prodal za 3 500 korun a celkem Chodov vydělal pro PINK BUBBLE 179 tisíc korun. Hřejivý pocit, že?
"Růžový říjen byl skvělý nápad. Ne každý má takové štěstí, že může dělat to, co ho baví, bez komplikací. Nikdy nevíme, co se stane nám, nebo našim blízkým, a proto rád pomůžu, kde je potřeba. A myslím si, že taková akce, jako udělal Chodov, bude odrazovým můstkem pro ostatní kluby, aby taky vytvořily projekty, které někomu pomůžou. Takže za mě obrovský palec nahoru a respekt všem, kteří se do akce zapojili!"

Pojďme na hřiště. Souboj o druhé místo v tabulce měl jasný průběh, v čem jsme Spartu předčili?
"Dovolím si říct, že ve všem. Myslím si, že až na pár situací jsme měli zápas pod kontrolou. Řekl bych, že od zápasu s Boleslaví je tady jiný Chodov, než na který jsme byli od začátku sezony zvyklí. A je to především týmová energie, která nám velmi pomáhá."

Souhlasím, vypadali jsme hodně hladově. Měli jste v hlavách, že nám Sparta vloni doma nadělila desítku a v konečném účtování brala na náš úkor bronz?
"Možná to tak bylo, ale spíš si vše sedlo. Od porady v šatně až do posledního hvizdu každý dělal, co měl. Drželi jsme se gameplanu a vyšlo to. Určitě jsme nečekali, že to bude takovým rozdílem. Ale buďme za to rádi, protože momentálně všichni cítíme, že náš herní projev stoupá nahoru a že to všechny baví."

Dal jsi gól při hře Sparty bez gólmana, ale mě víc potěšil čtvrtý kus, který zkraje třetí třetiny soupeře zřejmě dorazil. Spoluhráči tvou krádež a druhou asistenci na zásah Ondřeje Mikeše nazvali "steel" jak z NBA, basketbal tě hodně tankuje, že?
"Baví mě extrémně. Momentálně mám doma i hru NBA 2K20 a musím říct, že už jsem se dlouho pořádně nevyspal. Beru basketbalisty, především ty v NBA, jako velké sportovce a hrozné showmeny. Dokážu na to koukat pořád."

Zajímavý koníček 170 centimetrů vysokého florbalisty...
"Koukám na jednotlivé highlighty a nebo jen tak proklikávám instastoríčka jednotlivých hráčů i klubů. Občas trošku závidím, jaká to je vlastně jedna velká show. Hrozně mě inspiroval Derrick Rose. Jeden z největších talentů, který se celou kariéru brodil zraněními, ale nevzdal to, a teď zase táhne Detroit."

A nějaký další oblíbený borec?
"Momentálně ujíždím na Řekovi Giannisovi Antetokounmpovi. Hrozný blázen! A pokud se budeme bavit o týmu, kterému fandím, tak to bude asi Milwaukee, kde Giannis působí."

Nově jsi asistent kapitána, cítíš větší zodpovědnost?
"Asistentem jsem, ale pro mě se v zásadě nic nezměnilo. Jsem pořád stejný. Co se týče nějakých proslovů, tak se do toho nějak extrémně netlačím, ale nemám problém říct to, co cítím. Myslím, že v kabině ani není momentálně nutno nějak extra mluvit, a pokud ano, tak se o vše postará Kout, nebo realizační tým. Teda krom Milana Šindeláře, ten prý bere jenom peníze. (smích)"

Určitě ale mluvíš do hudby v kabině. Na čem teda aktuálně muži Chodova frčí?
"Máme sice nějaký playlist, ale jelikož je Michal Podhráský pořád zraněný, tak musím pouštět své zásoby. Momentálně ujíždíme na sekačkách (hudba, kdy nedokážeš jen tak v klidu sedět). Ale pokud mám být trošku přesnější, tak bych zmínil Anima Libera, nebo starého dobrého Basshuntera. Samozřejmě máme i novinky, ale ty se pořád mění."

V civilním povolání prodáváš boty v Sanasportu, jak náročné to je?
"Náročné to je hlavně časově. Máme otevřeno od 10. do 18. hodiny. Takže nemám přes týden skoro žádný volný čas pro sebe. Ale musím říct, že máme skvělý kolektiv a vždy si vycházíme vstříc. A především mám skvělého šéfa. Jsme tam spolu vlastně od začátku fungování Sanasportu v Praze. Takže jsme toho spolu hodně zažili. A když říkám hodně, tak myslím hodně. (smích)“

Chápu. Mít šéfa na své straně se hodí, že?
"Momentálně ho beru jako jednoho z nejlepších kamarádů a vím, že mě vždycky podpoří, a já mu to zase vrátím jinak."

Práce tě naplňuje?
"Z větší části ano. Baví mě pracovat s lidmi ve sportovním prostředí, takže člověk vlastně v práci dokáže i vypnout hlavu a jen tak si s nějakým běžcem nebo sportovcem popovídat. Určitě to není jen o prodeji bot. Mám na starosti i jiné důležité věci, takže už se tam prolínají i prvky administrativy a chodu prodejny. Můžu říct, že mě Sanasport baví a posouvá. Ale samozřejmě odsud podsud."

Kdyby Sanasport zítra zavřeli, co za práci by tě lákalo? Fitko, tvoje velká vášeň?
"Dobrá otázka. Jak jistě víš, fitko mě velmi baví a naplňuje. Jen momentálně nemám moc času a ani chuť, takže místo sixpacku mám momentálně one pack. Ale máme s Kašou domluvu, že do toho praštíme, tak snad mě to zase zpátky chytne. Abych řekl pravdu, tak jsem nad trenérem hodně přemýšlel, ale nakonec jsem tuto myšlenku vypustil z hlavy. V dnešní době může být trenér kdokoli. Ale kolik z nich je opravdu dobrých? Aby člověk mohl být dobrým trenérem, tak musí něco ve sportovní scéně zažít. Je potřeba tomu věnovat hodně času, který bych momentálně neměl."

Florbal je slušný časožrout, ale po kariéře by to mohlo jít...
"Přesně, až jednou skončím s florbalem, určitě budu chtít do tohoto odvětví nakouknout. Neříkám, že fitness trenér, ale nějaký kondičák by mě určitě bavil. A co se týče jednotlivých vah, tak můžu s klidem říct, že maximálky mám na svou postavu super, ale dokud není všude 200, tak se to nepočítá. (smích)"

Vraťme se ještě k reprezentaci, po příletu jsi dal na instagram fotku s popisem "Love this Jersey". Jak sis užil EFT? Dlouho jsi v národním týmu nebyl.
"Pro mě je reprezentace obrovská čest. Vždycky budu reprezentovat rád, a pokud budu zdravý a v herní pohodě, nikdy pozvání neodmítnu. A upřímně, mít na sobě český dres, to je sen každého. A co se týče uplynulého EFT, tak si myslím, že už toho bylo řečeno dost, a to co nebylo, by mělo zůstat pod pokličkou. Ale pokud budu mluvit čistě za sebe, tak to beru jako zklamání."

Rozumím, jinak ale prožíváš šťastné období, ne? Práci jsme probrali, Chodov zase najel na vítěznou vlnu, máš novou přítelkyni.
"Jak říkáš, dějí se teď kolem mě samé dobré věci. Třeba skalp Boleslavi je velmi cenný. Do repre jsem zase nakoukl a doufám, že pokud bude i můj herní projev stoupající, tak budu mít zase více příležitostí ten dres obléknout. Ale určitě to není priorita. Teď je pro mě důležité užívat si hru na Chodově. Mám teď skvělou pětku a myslím, že nás to všechny baví, a to je nejdůležitější. A co se týče nové přítelkyně, tak můžu říct, že je úžasná. Nevěřil jsem, že si můžu s někým takhle rozumět. Takže i ona je teď pro mě velmi důležitá a jsem strašně rád, že za mnou často dojíždí a podporuje mě."

12.kolo, pondělí 18.11.2019, 19:20
7:1
(3:0, 0:0, 4:1)
 

branky: 3. Martin Koutný, 11. Mikuláš Krbec, 19. Tom Ondrušek, 42. Ondřej Mikeš, 56. Marek Vávra, 56. Marek Matejčík, 57. Jiří Koutný - 60. Lukáš Ujhelyi
rozhodčí: Filip Drápal - Jakub Pospíšil
vyloučení: 1 + Šimon Doubek (CHO) 5:1; využití: 0:1
diváků: 297
zásahy brankářů: Michal Rebro 18 - Martin Beneš 16

Generální
partner

Partneři
klubu