Muži Chodova dál čekají na první domácí výhru v letošní sezoně Livesport Superligy. Po vysoké porážce 3:9 s Vítkovicemi nezvládli v sobotu ani duel s FBC Ostrava a padli 5:9. Ráz duelu ovlivnilo katastrofálních úvodních jedenáct minut, během kterých pětkrát inkasovali. O své postřehy se s námi podělil kouč David Podhráský, obránce Tomáš Sýkora a brankář FBC Jan Binder, který v utkání proti bývalým spoluhráčům předvedl 37 úspěšných zákroků.

Kapitánská premiéra Marka Vávry, který navlékl pásku místo nemocného Martina Koutného, skončila špatně. Chodov se z děsivého startu neoklepal a navzdory střelecké dominanci 43:23 padl 5:9. Přes léto výrazně obměněný kádr FBC pokračuje ve spanilém tažení Superligou, za čtyři duely ztratili svěřenci Tomáše Svačinky jediný bod a v tabulce okupují druhé místo za suverénními Vítkovicemi.

"Tragický úvod, naše totální nezodpovědnost. Ostravě jsme dali do ruky karty, které chtěla, a dokázala s nimi hrát velmi dobře. Ve druhé třetině jsme se mohli asi přiblížit víc, než jen na 3:5, dle zápisu jsme v ní vyprodukovali 21 střel. Ale neproduktivita nás provází od začátku sezony. Ve třetí třetině jsme zase dostali úplně zbytečné góly a pak už to nešlo," hodnotil porážku David Podhráský.

„Začátek utkání nám hrubě nevyšel, byl tam špatný backchecking, nedisciplinovanost. Musíme se podívat na video a zlepšit se do dalších zápasů. Střelecky se nám nedařilo ani s Vítkovicemi, jsme křečovití na hokejkách a musíme se na to zaměřit při tréninku,“ přidal svůj postřeh obránce Tomáš Sýkora.

Po čtyřech kolech patří Podhráského svěřencům v neúplné tabulce šesté místo se skóre 19:24, horší obranu mají jen Black Angels, kteří inkasovali 27x.

„Problém není jen v obraně, je to výsledek hry celé pětky. Jsme nezodpovědní na útočné půlce, ztrácíme strašně moc balonků, a pak nejsme odpovědní ani při návratu. Všechno dostáváme z brejku, pokud se nepletu, tak z 24 branek jsme jen tři dostali do postavené obrany. To je příšerné, nejde o obrannou hru, jde jen o to, aby kluci vzali po ztrátě nohy na ramena a mazali si to odbránit,“ řekl Podhráský.

Do třetí třetiny nezasáhl centr první formace Ondřej Mikeš, jehož vyřadily zdravotní problémy. „Asi jako každý se potýkáme s nemocemi, ať už je to COVID, nebo klasická chřipka. V sobotu bylo o 20 stupňů míň, než bylo v pátek, ale v této fázi sezony to má stejně úplně každý. Mikyho aktuální zdravotní stav nevím, raději odjel, aby tady nebyl s námi a případně nenakazil ostatní. Jeho ztráta ale byla velká, je to hráč, kterého nenahradíte,“ dodal Podhráský a zmínil i výkon brankáře Vojtěcha Šimůnka.

19letý gólman, který musel nahradit Michala Rebra, který se zranil při úterním tréninku, inkasoval do 11. minuty pět branek, ale následně zlepšeným výkonem držel Chodov ve hře.

„Klobouk dolů před ním. To, jak jsme ho v tom nechali vyráchat, je trestuhodné. Zvedl se skvěle, ve druhé polovině utkání chytil Ostravě několik brejků. Škoda jen, že jsme jeho práci nepodpořili, takže to bylo vlastně k ničemu.“

Králem duelu byl Šimůnkův protějšek v brance Jan Binder. Po odchodu Štěpána Laji jasná jednička FBC předvedla několik geniálních zákroků a inkasovala jen pětkrát ze 43 střel. „Florbalově jsem tady vyrostl, odstartoval jsem tady mužskou kariéru. Je to pro mě druhý český domov, takže samozřejmě jsem bral utkání prestižně. A také nostalgicky, vždyť jsme měli stejnou šatnu, kde jsem sedával s Matějem Jendrišákem nebo Dejvem,“ zavzpomínal Binder,“ který v roce 2014 vychytal Chodovu postup do Superfinále a ve stejné sezoně slavil zisk domácího poháru. Celkem strávil na Jižním Městě pět let.

„Určitě nám pomohl začátek a pět gólů, dokázali jsme si, že s vámi můžeme hrát vyrovnaně, což bylo super zjištění. Pak jsme se dostali pod tlak, byli jsme v těžké defenzivě, ale nakonec jsme to zvládli.“

Další utkání čeká muže už v pondělí na hřišti Hattricku Brno, který má po čtyřech kolech na svém kontě čtyři body. Parta okolo Luďka Ondráčka porazila Liberec a bod brala za prohru v Ostravě 2:3 v prodloužení. „Pamatuju si, že tam není úplně optimální povrch, ale na to se nemůžeme soustředit. Budeme hrát jednoduše, tlačit se do brány a zlepšíme se v defenzivě,“ slíbil Sýkora.

„Budeme rádi, pokud se každý zamyslí nad svým přínosem pro tým. V lize už nebudou žádné lehké zápasy, ten na Hattricku už vůbec ne. Pokud k tomu budeme přistupovat tímto způsobem, budeme prohrávat dál, to je jednoduché,“ uzavřel hlavní trenér mužského áčka.

4.kolo, sobota 26.9.2020, 16:30
5:9
(2:5, 1:0, 2:4)
 

branky: 13. Marek Vávra, 19. Ondřej Mikeš, 27. Petr Majer, 56. Tomáš Sýkora, 59. Daniel Eremiáš - 3. Lukáš Pešat, 5. Petr Kittel, 8. Michal Sládek, 9. Marcel Jakubec, 11. Marek Lipový, 46. Wojciech Malajka, 47. Wojciech Malajka, 56. Dominik Klimscha, 59. Michal Sládek
rozhodčí: František Pangerl - Jiří Šedivý
vyloučení: 2:1; využití: 1:1
diváků: 82
zásahy brankářů: Vojtěch Šimůnek 15 - Jan Binder 37
po třetinách: 2:5, 1:0, 2:4

Generální
partner

Partneři
klubu