Libo pár zajímavých číslic z nedělního utkání 2. kola Superligy? Padlo 17 branek, Chodov požehnaně času strávil ve čtyřech i méně hráčích, o výhře 9:8 rozhodl 22 vteřin před koncem kapitán Martin Koutný po pasu šestibodového borce s číslem 25 na zádech. A právě Toma Ondruška jsme po druhém vítězném utkání mužů v sezoně přizvali k rozhovoru.

Po tak divokém průběhu (1:3, 6:3, 6:6, 8:6, 8:8, 9:8) s výhrou asi panuje spokojenost, že?

"Tři body jsou zlaté. Bohemka celé léto (semifinále na CO, vydařené výkony na turnaji ve Falunu pozn. red.) prokazovala, že má možná nejsilnější a nejtalentovanější tým, kterým kdy disponovala. Každému se tam bude hrát těžce, a když sečtu všechny věci, co se v tom utkání staly, tak je vítězství až neuvěřitelné."

Sám jsi to řekl, na Děkance se hraje obtížně, domácí pořadatelé navíc pokrátili už tak menší hřiště. Je to hala hodná Superligy?

"Florbalové podmínky v Česku jsou nastaveny složitě, ne každý, vlastně nikdo, si nemůže dovolit vlastní arenu. Každý tým funguje v prostorách, ve kterých může. Hřiště skrz povrch a rozměry bych ještě dokázal skousnout, ale velkou nekvalitu a neadekvátnost přičítám zázemí, tím myslím šatny a sprchy, které na Děkance prostě nejsou. Z toho pramení opravdu velký nekomfort."

Mohla se jistá frustrace promítnout do nedisciplinovanosti? Chodov hrál v utkání 15 minut v oslabení, 59 vteřin dokonce ve třech hráčích.

"Nedokážu říct, čím to přesně mohlo být. Fauly pramenily z naší hlouposti a nešikovnosti v soubojích, kterých bylo hodně. Chodili jsme do toho hrozně viditelně, fauly k florbalu patří, ale nesmí z toho pramenit dvouminutové tresty. Až na jedno vyloučení Ondřeje Mikeše sudí rozhodovali správně."

Mikeš dostal v 54. minutě při vedení 8:7 sporný trest na pět minut ze sekání, Bohemka výhodu přetavila v jedinou branku. Střídačka v tu chvíli vygenerovala obrovskou podporu, náhradníci bouřlivě slavili každý blok i ušetřenou vteřinku. Vnímal si to na place?

"Určitě! Díky zúženému prostoru na Bohemce se atmosféra dělá relativně snadno, zápasy tady jsou vždycky maximálně vyhrocené. V závěru jsme šli fyzicky na morál, byli jsme pod velkým tlakem. I ten jeden gól jsme si myslím měli odpustit, střela sice v přesilovce ale ze strany, kde by to obránce ve spolupráci s brankářem měl dokázat pokrýt. Z takového úhlu bychom góly dostávat neměli. Ale určitě klíčový moment, který nám poskytl prostor utkání rozhodnout."

Umě si mi utekl z otázky na support ze střídačky...

"Nerad chválím za věci, které by měly být samozřejmě. Pro mě je střídačka součást týmu, a byť je to těžké, když člověk nehraje vůbec, nebo je v průběhu utkání posazen, tak by se měl od toho umět oprostit a pomoci, jak může. Každopádně souhlasím, v tomto zápase konkrétně tam byla skvělá práce celého kolektivu, ale jak jsem řekl, mělo by to tak být při každém soutěžním duelu. Nechci se o tom bavit jako o nějaké vzácnosti."

Z tvých šesti bodů (3+3) jsem si vybral asistenci na rozhodující trefu Martina Koutného. Rozhodli jste ze standardky v rohu hřiště, byl to domluvený signál?

"Byla to improvizace na základě komunikace během zápasu, kde jsme si v pětce analyzovali, že by něco podobného mohlo nastat. Byl to i souběh několika věcí, chytrosti Martina Koutného, který si udělal prostor, a podcenění soupeře, že mi umožnil dát prostor pro takovouto přihrávku. Asi to někde bylo napsané, že za odbráněné pětiminutové oslabení jsme si podobnou situaci zasloužili."

S tvým staronovým centrem Koutným si sedíte?

"Vyhovíme si lidsky i herně, to bylo jistý už před začátkem sezony. Minulý týden proti Hattricku jsme jako celá pětka vybouchli, myslím, že s postupem času se sehrajeme ještě více, získáme i větší fyzickou připravenost, a bude to ještě lepší. Věřím, že spolupráce bude fungovat a trenéři nebudou muset nic měnit."

Na tribuně jsi měl manželku Lucku s dcerou Elenkou, vnímáš jejich podporu?

"Vzhledem k tomu, že mám dvě dioptrie, tak jsem jejich přítomnost zaznamenal tak v 52. minutě. (smích) Ale vážně, já jsem se strašně těšil od chvíle, kdy jsem věděl, že čekáme rodinu, že jednou přijde okamžik, že po konci utkání si plácnu s klukama a budu moct běžet za rodinou. Zajdu za Luckou, Elenku vezmu na hřiště a chvíli ji pochovám, to je něco, co bych každému přál. I pro to dítě je to skvělé, že zažije lidi, atmosféru, a nejen „domácí“ věci jako je spánek či jídlo.“

2.kolo, neděle 22.9.2019, 17:00
8:9
(3:1, 1:5, 4:3)
 

Generální
partner

Partneři
klubu